STS KOD PROMOCYJNY

Łosiak i Bryl grali o brąz na turnieju Elite 16 w Gstaad, pechowy finisz

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaSiatkówkaŁosiak i Bryl grali o brąz na turnieju Elite 16 w Gstaad,...

Turniej siatkówki plażowej Elite 16 w Gstaad (Szwajcaria) nie zakończył się po myśli polskiej pary Bartosz Łosiak/Michał Bryl. Nasi siatkarze pewnie zmierzali po brązowy medal, jednak byli zmuszeni poddać mecz z Brazylijczykami Georgem i Andre. Powodem decyzji był uraz Michała Bryla.

Świetny turniej w wykonaniu Polaków

Ze względu na wysoką pozycję w rankingu Łosiak i Bryl nie musieli brać udziału w I rundzie. Swój pierwszy mecz rozegrali z Chilijczykami, braćmi Marco i Estebanem Grimalt. Wygrali w trzech setach po wyrównanym spotkaniu (21:14, 18:21, 18:16) i awansowali o półfinału. Tam rozegrali kolejny trzysetowy mecz – z Norwegami A.B. Molem i C. Sorumem. Niestety, tym razem przegrali (19:21, 21:18, 11:15).

Kontuzja zatrzymała marsz po medal

W meczu o brązowy medal Polacy grali z Brazylijczykami Georgem i Andre i od początku wydawało się, że pewnie zmierzają po sukces. W pierwszym secie zwyciężyli 21:18, a w drugim prowadzili 11:7 i przytrafiło się duże nieszczęście. Po jednym z ataków poważnej kontuzji stopy doznał Michał Bryl i nie był w stanie kontynuować gry. Polacy byli zatem zmuszeni skreczować, a brązowe medale trafiły do rywali z Brazylii.

Dołączamy się do życzeń szybkiego powrotu do zdrowia i sukcesów w kolejnych turniejach!

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy, którzy wygrali Ligę Mistrzów | Ilu wygrało LM, kto zagrał w finale?

Nie jest łatwo podnieść puchar za zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Ten może należeć tylko do najsilniejszych piłkarskich klubów, a tak się niestety składa, że...