Michał Bryl i Bartosz Łosiak tuż za podium Mistrzostw Europy

Autor
Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceMichał Bryl i Bartosz Łosiak tuż za podium Mistrzostw Europy

Reprezentanci Polski w siatkówce plażowej Michał Bryl i Bartosz Łosiak przegrali niedzielną walkę o medale i na czwartym miejscu zakończyli Mistrzostwa Europy 2022 w lekkoatletyce w Monachium. Niestety w półfinale Polacy musieli uznać wyższość Czechów. W dwóch setach przegrali z Ondrejem Perusiciem i Davidem Schweinerem. W meczu o brąz przegrali z norweskimi faworytami Andersem Berntsenem Molem i Christianem Sandlie Sorum. Ostatecznie zakończyli zmagania na czwartym miejscu. 

Medal był o włos

Para Michał Bryl i Bartosz Łosiak była bardzo blisko zdobycia medalu. Przez fazę grupową Polacy przeszli jak burza i odnieśli komplet zwycięstw. W 1/8 finału Polacy bez większych problemów poradzili sobie z Holendrami Martemvan Werkhovenem i Stevenem van de Velde. Później w ćwierćfinale stoczyli niesamowity trzysetowy bój z Austriakami Robinem Seidlem i Philippem Wallerem. Dzięki temu Polacy awansowali do najlepszej czwórki Mistrzostw Europy i byli już o włos o medalu. 

Niestety Polacy przegrali zarówno półfinał, jak i mecz o trzecie miejsce i ostatecznie zakończyli zmagania na czwartej pozycji. W półfinale byli bez szans w starciu z Ondrejem Perusiciem i Davidem Schweinerem. Czesi wygrali oba sety z dużą przewagą i awansowali do finału. Polacy w meczu o brąz walczyli jeszcze z norweskimi faworytami Andersem Berntsenem Molem i Christianem Sandlie Sorum. Niestety z nimi również przegrali w dwóch setach i zakończyli zmagania na czwartym miejscu. Mistrzami Europy zostali Szwedzi David Ahman i Jonatan Helvig. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Słabiej poszło pozostałym polskim parom. Na 1/8 finału swój udział w Mistrzostwach Europy skończyli Piotr Kantor i Piotr Rudol. Po zajęciu drugiego miejsca w barażach udział brały Katarzyna Kociołek i Marta Łodej. Niestety nie udało im się przebrnąć tej fazy i odpadły już po pierwszym meczu po fazie grupowej. Start Polaków na Mistrzostwach Europy w Monachium można uznać za udany, niestety nie zdobyli medalu. Szkoda straconej szansy Michała Bryla i Bartosza Łosiak. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Polacy w UFC, czyli kto reprezentuje biało-czerwone barwy w największej organizacji MMA na świecie

Marzeniem większości zawodników mieszanych sztuk walki jest angaż w federacji UFC. To największa i najbardziej prestiżowa organizacja MMA na świecie, w której występują tylko...