Michał Bryl i Bartosz Łosiak tuż za podium Mistrzostw Europy

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceMichał Bryl i Bartosz Łosiak tuż za podium Mistrzostw Europy

Reprezentanci Polski w siatkówce plażowej Michał Bryl i Bartosz Łosiak przegrali niedzielną walkę o medale i na czwartym miejscu zakończyli Mistrzostwa Europy 2022 w lekkoatletyce w Monachium. Niestety w półfinale Polacy musieli uznać wyższość Czechów. W dwóch setach przegrali z Ondrejem Perusiciem i Davidem Schweinerem. W meczu o brąz przegrali z norweskimi faworytami Andersem Berntsenem Molem i Christianem Sandlie Sorum. Ostatecznie zakończyli zmagania na czwartym miejscu. 

Medal był o włos

Para Michał Bryl i Bartosz Łosiak była bardzo blisko zdobycia medalu. Przez fazę grupową Polacy przeszli jak burza i odnieśli komplet zwycięstw. W 1/8 finału Polacy bez większych problemów poradzili sobie z Holendrami Martemvan Werkhovenem i Stevenem van de Velde. Później w ćwierćfinale stoczyli niesamowity trzysetowy bój z Austriakami Robinem Seidlem i Philippem Wallerem. Dzięki temu Polacy awansowali do najlepszej czwórki Mistrzostw Europy i byli już o włos o medalu. 

Niestety Polacy przegrali zarówno półfinał, jak i mecz o trzecie miejsce i ostatecznie zakończyli zmagania na czwartej pozycji. W półfinale byli bez szans w starciu z Ondrejem Perusiciem i Davidem Schweinerem. Czesi wygrali oba sety z dużą przewagą i awansowali do finału. Polacy w meczu o brąz walczyli jeszcze z norweskimi faworytami Andersem Berntsenem Molem i Christianem Sandlie Sorum. Niestety z nimi również przegrali w dwóch setach i zakończyli zmagania na czwartym miejscu. Mistrzami Europy zostali Szwedzi David Ahman i Jonatan Helvig. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Słabiej poszło pozostałym polskim parom. Na 1/8 finału swój udział w Mistrzostwach Europy skończyli Piotr Kantor i Piotr Rudol. Po zajęciu drugiego miejsca w barażach udział brały Katarzyna Kociołek i Marta Łodej. Niestety nie udało im się przebrnąć tej fazy i odpadły już po pierwszym meczu po fazie grupowej. Start Polaków na Mistrzostwach Europy w Monachium można uznać za udany, niestety nie zdobyli medalu. Szkoda straconej szansy Michała Bryla i Bartosza Łosiak. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Łączone Mistrzostwa Europy 2022 w Monachium. Czym jest sierpniowe wydarzenie?

W sierpniu 2022 roku odbędą się drugie w historii łączone Mistrzostwa Europy. Podczas sierpniowego wydarzenia w stolicy Bawarii zostaną rozegrane zmagania najlepszych Europejczyków w...