STS KOD PROMOCYJNY

Michał Bryl i Bartosz Łosiak tuż za podium Mistrzostw Europy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceMichał Bryl i Bartosz Łosiak tuż za podium Mistrzostw Europy

Reprezentanci Polski w siatkówce plażowej Michał Bryl i Bartosz Łosiak przegrali niedzielną walkę o medale i na czwartym miejscu zakończyli Mistrzostwa Europy 2022 w lekkoatletyce w Monachium. Niestety w półfinale Polacy musieli uznać wyższość Czechów. W dwóch setach przegrali z Ondrejem Perusiciem i Davidem Schweinerem. W meczu o brąz przegrali z norweskimi faworytami Andersem Berntsenem Molem i Christianem Sandlie Sorum. Ostatecznie zakończyli zmagania na czwartym miejscu. 

Medal był o włos

Para Michał Bryl i Bartosz Łosiak była bardzo blisko zdobycia medalu. Przez fazę grupową Polacy przeszli jak burza i odnieśli komplet zwycięstw. W 1/8 finału Polacy bez większych problemów poradzili sobie z Holendrami Martemvan Werkhovenem i Stevenem van de Velde. Później w ćwierćfinale stoczyli niesamowity trzysetowy bój z Austriakami Robinem Seidlem i Philippem Wallerem. Dzięki temu Polacy awansowali do najlepszej czwórki Mistrzostw Europy i byli już o włos o medalu. 

Niestety Polacy przegrali zarówno półfinał, jak i mecz o trzecie miejsce i ostatecznie zakończyli zmagania na czwartej pozycji. W półfinale byli bez szans w starciu z Ondrejem Perusiciem i Davidem Schweinerem. Czesi wygrali oba sety z dużą przewagą i awansowali do finału. Polacy w meczu o brąz walczyli jeszcze z norweskimi faworytami Andersem Berntsenem Molem i Christianem Sandlie Sorum. Niestety z nimi również przegrali w dwóch setach i zakończyli zmagania na czwartym miejscu. Mistrzami Europy zostali Szwedzi David Ahman i Jonatan Helvig. 

Jak poszło pozostałym Polakom?

Słabiej poszło pozostałym polskim parom. Na 1/8 finału swój udział w Mistrzostwach Europy skończyli Piotr Kantor i Piotr Rudol. Po zajęciu drugiego miejsca w barażach udział brały Katarzyna Kociołek i Marta Łodej. Niestety nie udało im się przebrnąć tej fazy i odpadły już po pierwszym meczu po fazie grupowej. Start Polaków na Mistrzostwach Europy w Monachium można uznać za udany, niestety nie zdobyli medalu. Szkoda straconej szansy Michała Bryla i Bartosza Łosiak. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...