STS KOD PROMOCYJNY

Reprezentacja Polski U-21 kobiet udanie rozpoczęła Mistrzostwa Europy w siatkówce. Grali też panowie U-22

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceReprezentacja Polski U-21 kobiet udanie rozpoczęła Mistrzostwa Europy w siatkówce. Grali też...

Reprezentacja Polski U-21 kobiet rozpoczęła Mistrzostwa Europy w siatkówce od wygranej z Danią w trzech setach. Mniej szczęścia mieli mężczyźni U-22, którzy w tie-breaku przegrali z Francją.

Mistrzostwa Europy we Włoszech

Tegoroczne Mistrzostwa Europy do lat 21 w siatkówce odbywają się we Włoszech. Bierze w nich udział także polska reprezentacja prowadzona przez Bartłomieja Piekarczyka. Co ważne, po raz pierwszy Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej zdecydowała się na zorganizowanie mistrzostw w dodatkowych kategoriach: U-21 kobiet i U-22 mężczyzn. Polki mają ogromne nadzieje na powrót do kraju z medalami.

Udana inauguracja pań

Polki do lat 21 udanie zainaugurowały mistrzostwa we Włoszech. Pierwszym rywalem biało-czerwonych były Dunki i choć to nasza reprezentacja przystępowała do meczu w roli faworyta, selekcjoner kadry podchodził do tego spotkania z dystansem. Nie pomylił się, co potwierdził początek pierwszego seta i cały drugi, który był dość wyrównany. Całe szczęście, nasze reprezentantki zwyciężyły 3:0 i teraz mogą skupić się na kolejnym rywalu. Dziś o godzinie 20:00 zmierzą się z Turcją.

Panowie nie mieli tyle szczęścia

Reprezentacja Polski do lat 22 mężczyzn także walczy w Mistrzostwach Europy o jak najlepszy wynik. Co ważne, panowie występują przed własnymi kibicami, ponieważ ME odbywają się w Tarnowie. Niestety, nie mieli oni tyle szczęścia, co podopieczne trenera Piekarczyka. W Arenie Jaskółka toczył się zawzięty, pięciosetowy bój. Ostatecznie, Polacy na inaugurację przegrali 2:3 z Francuzami. Ich kolejnymi rywalami będzie reprezentacja Serbii (środa, 13.07, godz. 19:30) i Austrii (czwartek, 13.07. godz. 19:30).

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...