STS KOD PROMOCYJNY

Znamy grupy ME siatkarek 2023. Polki czeka trudne zadanie!

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceZnamy grupy ME siatkarek 2023. Polki czeka trudne zadanie!

Siatkarki reprezentacji Polski trafiły do grupy A mistrzostw Europy 2023. Podopieczne Stefano Lavariniego czeka trudne zadanie, bo zagrają m.in. z mistrzyniami świata Serbkami. Ponadto w grupie A znalazły się jeszcze: Słowenki, Belgijki, Węgierki i Ukrainki. Sprawdź wszystkie grupy ME siatkarek 2023!

Polki w najtrudniejszej grupie

Bez wątpienia Polki trafiły do najmocniej obsadzonej grupy na mistrzostwach Europy 2023. Zmierzą się w niej m.in. z Serbkami, które ponownie zostały najlepszą drużyną świata. W przyszłym roku będą faworytkami do złota na europejskim czempionacie. Ponadto w grupie A znalazły się jeszcze zawsze nieobliczalne i mocne Słowenki oraz Belgijki. Mocne wydają się także Ukrainki. Teoretycznie najsłabszym zespołem w zestawieniu są Węgierki.

Podopieczne Stefano Lavariniego udowadniały już, że stać je na walkę z każdym. Liczymy na to, że na przyszłorocznych mistrzostwach Europy bez problemu wyjdą z grupy i powalczą o coś więcej. 

Grupy mistrzostw Europy siatkarek 2023 

Losowanie odbyło się we włoskim Neapolu. Miało niespotykany przebieg, ponieważ każdy z czterech współgospodarzy turnieju mógł dobrać sobie jedną drużynę jeszcze przed losowaniem. Skład wszystkich grup wygląda następująco:

  • grupa A: Polska, Serbia, Słowenia, Belgia, Ukraina, Węgry;
  • grupa B: Włochy, Bułgaria, Chorwacja, Rumunia, Szwajcaria, Bośnia i Hercegowina;
  • grupa C: Niemcy, Turcja, Szwecja, Azerbejdżan, Czechy, Grecja;
  • grupa D: Estonia, Francja, Holandia, Słowacja, Finlandia, Hiszpania. 

Kiedy odbędą się mistrzostwa Europy 2023?

Przyszłoroczne mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet odbędą się w dniach 15 sierpnia – 3 września. Spotkania rozgrywane będą w czterech krajach. Współgospodarzami imprezy są: Włochy, Belgia, Niemcy i Estonia. Polki na ostatnich mistrzostwach Europy zajęły piąte miejsce i w przyszłym roku stać je na poprawę wyniku. Tytułu z 2021 bronią Włoszki

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...