STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Polacy poznali grupowych rywali na ME w siatkówce 2023

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówcePolacy poznali grupowych rywali na ME w siatkówce 2023

Korzystne losowanie Polaków na mistrzostwach Europy w siatkówce! W grupie C zagrają z: Czarnogórą, Macedonią Północną, Czechami, Holandią i Danią. Sprawdź składy wszystkich grup mistrzostw Europy siatkarzy 2023!

Grupy ME w siatkówce 2023

Losowanie przyszłorocznego czempionatu Starego Kontynentu odbyło się we włoskim Neapolu. Było historyczne, bo po raz pierwszy współgospodarze imprezy mogli wybrać sobie rekomendowanego rywala. W przyszłym roku turniej zostanie rozegrany we Włoszech, Bułgarii, Izraelu i Macedonii Północnej. Polacy w grupie C zagrają z reprezentantami tego ostatniego państwa. Poniżej zestawienie wszystkich czterech grup mistrzostw Europy 2023 w siatkówce mężczyzn:

  • grupa A: Włochy, Szwajcaria, Niemcy, Serbia, Estonia, Belgia;
  • grupa B: Bułgaria, Słowenia, Ukraina, Finlandia, Hiszpania, Chorwacja;
  • grupa C: Polska, Holandia, Czechy, Czarnogóra, Macedonia Północna, Dania;
  • grupa D: Francja, Grecja, Turcja, Portugalia, Izrael, Rumunia. 

Każda grupa ma swojego zdecydowanego faworyta. Są nimi Włosi, Słoweńcy i Francuzi. Na papierze najmocniejsza wydaje się grupa A, w której zagrają m.in. Włosi, Serbowie i Niemcy. 

Dobre losowanie dla biało-czerwonych 

Bez dwóch zdań podopieczni Nikoli Grbicia mogą mówić o dobrym losowaniu. Na etapie grupy unikną starcia z mocnymi europejskimi drużynami. Najsolidniej wydają się wyglądać Holendrzy, jednak ich potencjał jest znacznie niższy niż biało-czerwonych. W grupie C Polacy są najwyższej rozstawieni w rankingu CEV. Spotkają się w niej z Holandią (8. miejsce), Czechami (13.), Czarnogórą (23.), Macedonią Północną (25.) i Danią (26.). Bez wątpienia będą faworytami nie tylko do wyjścia z grupy, ale także do walki o medal mistrzostw Europy. Awans do dalszej fazy rozgrywek wywalczą cztery najlepsze zespoły. 

Kiedy odbędą się mistrzostwa Europy 2023?

Mistrzostwa Europy 2023 w siatkówce mężczyzn odbędą się w dniach 28 sierpnia – 16 września. Spotkania rozgrywane będą w czterech państwach. Współgospodarzami są: Włochy, Bułgaria, Izrael i Macedonia Północna. Tytułu zdobytego w 2021 roku bronić będą Włosi. W finale wygrali wówczas ze Słowenią, a Polacy zajęli trzecie miejsce

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...