MŚ siatkarzy 2022 w Polsce i Słowenii. Poznaliśmy harmonogram

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceMŚ siatkarzy 2022 w Polsce i Słowenii. Poznaliśmy harmonogram

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej opublikowała nowy harmonogram meczów Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn 2022. Podczas 20. edycji turnieju zostaną rozegrane 52 spotkania.

MŚ siatkarzy 2022 w Polsce

Przypomnijmy, że początkiem marca FIVB odebrała Rosji prawa do organizowania Mistrzostw Świata 2022, natomiast w połowie kwietnia zapadła decyzja, że to Polska i Słowenia zorganizują siatkarski mundial. Długo nie było wiadome, w jakich polskich miastach zagości turniej, lecz 3 czerwca na oficjalnej konferencji prasowej zaprezentowano Katowice i Gliwice jako organizatorów. W katowickim „Spodku” zostanie także zorganizowany wielki finał mundialu. Kibice siatkówki nie mogli doczekać się kolejnych informacji dotyczących Mistrzostw Świata, dlatego z radością przyjęli komunikat Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej dotyczący harmonogramu.

Harmonogram Mistrzostw Świata 2022

Polacy zagrają już 26 sierpnia, czyli w dniu otwarcia Mistrzostw Świata. Biało-czerwoni rozpoczną długą drogę do obrony złota, a ich pierwszym przeciwnikiem będzie Bułgaria, z którą zagrają w Katowicach o godzinie 20:30. Pełny harmonogram został już opublikowany na volleyballworld.

W marcu został zaprezentowany także nowy format rozgrywek. Formuła obejmuje 24 drużyny rywalizujące w sześciu grupach po cztery zespoły, grające każdy z każdym. Do rundy eliminacyjnej zakwalifikują się dwie najlepsze reprezentacje z każdej grupy i cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc.

Jesteśmy wdzięczni Polsce i Słowenii za przejęcie obowiązków gospodarzy i wierzymy, że oba kraje pomogą nam przeprowadzić niezapomniane mistrzostwa.

Finn Taylor, dyrektor generalny Volleyball World dla oficjalnej strony VW

W Polsce zostaną rozegrane 22 spotkania: 12 meczów w fazie grupowej A i C oraz 10 meczów w play-offach. Dla naszego kraju to druga możliwość organizacji Mistrzostw Świata w siatkówce. Po raz pierwszy biało-czerwoni byli gospodarzami w 2014 roku.

Podział na grupy:

  • Grupa A: Ukraina, Serbia, Tunezja, Portoryko
  • Grupa B: Brazylia, Japonia, Kuba, Katar
  • Grupa C: Polska, USA, Meksyk, Bułgaria
  • Grupa D: Francja, Słowenia, Niemcy, Kamerun
  • Grupa E: Włochy, Kanada, Turcja, Chiny
  • Grupa F: Argentyna, Iran, Holandia, Egipt

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...