Ostatni sprawdzian i pewne zwycięstwo siatkarzy przed MŚ

Strona głównaSiatkówkaOstatni sprawdzian i pewne zwycięstwo siatkarzy przed MŚ

W ostatnim sprawdzianie przed tegorocznymi Mistrzostwami Świata w siatkówce mężczyzn, kadra prowadzona przez Nikolę Grbicia wygrała 3:0. Biało-czerwoni bez większych problemów pokonali mocnych Argentyńczyków, którzy są aktualnymi brązowymi medalistami igrzysk olimpijskich. Przed własną publicznością Polacy dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Poza wygraną 3:0, nasi zawodnicy wygrali również dodatkowego seta, którego rozegrano w ramach meczu towarzyskiego. Już za trzy dni ruszają Mistrzostwa Świata 2022.

Bardzo przekonujące zwycięstwo Polaków

Ostatni mecz przed dużą imprezą to zawsze pewna niewiadoma. Polacy w katowickim Spodku chcieli pokazać się z dobrej strony przed polskimi kibicami i to się udało. Zaledwie kilka dni temu wygrali XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, a teraz ponownie pokonali 3:0 Argentyńczyków. Może to być dobry prognostyk przed turniejem, który rozpocznie się już 26 sierpnia. Polacy pod wodzą Nikoli Grbicia przystąpią do obrony tytułu mistrzów świata. Tytuł zdobywali kolejno w latach 2014 i 2018

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry, jednak w drugiej połowie pierwszego seta zdecydowaną przewagę zyskali Polacy. Ostatecznie partię wygrali 25:20 i pokazali, że w tym momencie są na wyższym poziomie niż Argentyńczycy. Jeszcze bardziej jednostronny był drugi set. W nim rozpędzeni Polacy zyskali przewagę kilku punktów już na samym początku. Partię wygrali 25:17. Najbardziej wyrównany był trzeci set. Choć Polacy wypracowali kilka punktów przewagi, to jednak nasi rywale pod koniec doprowadzili do remisu 20:20. Końcówka jednak tradycyjnie należała do biało-czerwonych, którzy wygrali 25:22 i cały mecz 3:0. Na koniec oba zespoły zdecydowały się na rozegranie dodatkowej partii, co jest często spotykane w przypadku meczów towarzyskich. Tę również wygrali Polacy. Tym razem pokonali Argentyńczyków 25:21.

Start Mistrzostw Świata już 26 sierpnia

Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn zostaną rozegrane w dniach 26 sierpnia – 11 września. Polacy rozpoczną zmagania 26 sierpnia meczem z Bułgarią. W grupie C zagrają jeszcze z Meksykiem i Stanami Zjednoczonymi. Podopieczni Nikoli Grbicia swoje starcia grupowe rozegrają w katowickim Spodku.