Pewna wygrana Polaków na otwarcie memoriału Huberta Wagnera

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówcePewna wygrana Polaków na otwarcie memoriału Huberta Wagnera

Polscy siatkarze pewnie pokonali 3:0 Irańczyków i udanie rozpoczęli XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie. Od początku meczu widać było lepszą jakość siatkarską u podopiecznych Nikoli Grbicia, którzy jedyne problemy mieli w drugim secie. Ostatecznie wygrali go na przewagi i dobrze rozpoczęli memoriał rozgrywany przed własną publicznością. Już jutro biało-czerwoni zmierzą się o 20 z Argentyną.

Znakomity początek Polaków

Przed rozpoczęciem meczu spodziewaliśmy się wielu emocji. Wszystko dlatego, że od lat starcia pomiędzy Polską i Iranem są bardzo gorące. Nieoczekiwanie okazało się jednak, że Polacy szybko zyskali kilkupunktową przewagę, a przeciwnicy nie potrafili znaleźć recepty na dobrze dysponowanych podopiecznych Nikolli Grbicia. W pierwszej szóstce naszej kadry znaleźli się: Bartosz Kurek, Jakub Kochanowski, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Kamil Semeniuk, Marcin Janusz i Paweł Zatorski w roli libero. Biało-czerwoni rozpoczęli bardzo udanie i w pewnym momencie wyszli już na prowadzenie 11:6. Wtedy na mały zryw stać było Irańczyków, którzy doprowadzili do remisu 14:14. Na szczęście wyższy bieg wrzucili wówczas Polacy i pierwszego seta wygrali z wyraźną przewagą 25:19

Kłopoty w drugim secie i piorunujące zakończenie

Nieco inaczej wyglądał drugi set. Tu od samego początku oglądaliśmy bardzo wyrównane starcie, które toczyło się punkt za punkt. W połowie partii udało się Polakom odskoczyć na wynik 16:12. Później przewagę przejęli Irańczycy, którzy od stanu 18:20 zdobyli kolejne pięć punktów. Losy tego seta ważyły się do samego końca, a biało-czerwoni obronili dwie piłki setowe. Ostatecznie rozegrali partię na przewagi i wygrali seta 29:27. Wyszli na prowadzenie 2:0 i jasne stało się, że mecz mają pod pełną kontrolą. Trzeci set to już pełna dominacja biało-czerwonych. Prowadzili od początku do końca, a z każdą minutą ich przewaga się powiększała. Ostatecznie biało-czerwoni wygrali 25:17 i udanie rozpoczęli XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie. Już 19 sierpnia w drugim pojedynku zmierzą się z reprezentacją Argentyny, która w pierwszym meczu wygrała 3:1 z Serbami.

Polska – Iran 3:0 (25:19, 29:27, 25:17)