STS KOD PROMOCYJNY

Polacy gospodarzami finałów siatkarskiej Ligi Narodów w 2023 roku

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówcePolacy gospodarzami finałów siatkarskiej Ligi Narodów w 2023 roku

Władze Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej przyznały Polsce prawo do organizacji finałów Ligi Narodów siatkarzy w 2023 roku. W turnieju udział wezmą najlepsze zespoły rozgrywek Ligi Narodów, a o medale powalczą już w lipcu przyszłego roku w Gdańsku. W tym gronie nie zabraknie biało-czerwonych prowadzonych przez Nikolę Grbicia, którzy awans do finałów mają zapewniony z urzędu. 

Kolejna wielka siatkarska impreza w Polsce

W ostatnich latach kibice w Polsce są już przyzwyczajeni do oglądania na żywo najlepszych siatkarzy świata. Władze FIVB z dużą regularnością wybierają Polskę na gospodarza lub współgospodarza imprez rangi mistrzowskiej, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. 6 grudnia władze Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej potwierdziły, że przyszłoroczne finały Ligi Narodów siatkarzy odbędą się w Polsce. Mecze rozgrywane będą w Ergo Arenie, która znajduje się na granicy Gdańska i Sopotu. To obiekt, który jest doskonale przygotowany do organizacji dużych imprez sportowych. 

Finały Ligi Narodów odbędą się w Polsce po raz pierwszy w historii. Wcześniej w naszym kraju organizowano finały Ligi Światowej, czyli rozgrywek zastąpionych obecnie przez Ligę Narodów. Ostatni raz miało to miejsce w 2016 roku. W tym roku w Ergo Arenie zorganizowano jeden z turniejów fazy zasadniczej, a 11 lat temu finały Ligi Światowej. 


Więcej:


Szansa na pierwsze złoto 

Turniej finałowy odbędzie się w Gdańsku w dniach 19-23 lipca. Biało-czerwoni staną przed szansą na zdobycie swojego pierwszego złota w rozgrywkach Ligi Narodów. W dotychczasowych czterech edycjach aż trzykrotnie stawaliśmy na podium. Raz przegraliśmy w wielkim finale i dwukrotnie zdobyliśmy brąz, w tym m.in. w 2022 roku. Obrońcami tytułu będą Francuzi, którzy po kapitalnym finale we włoskiej Bolonii pokonali 3:2 reprezentantów Stanów Zjednoczonych.

W 2023 roku przed własną publicznością podopieczni Nikoli Grbicia będą jednymi z głównych faworytów do złota. Turnieje fazy zasadniczej mogą potraktować jako przygotowania do finałów, ponieważ już teraz są pewni udziału w decydującym turnieju.  

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...