Polacy z kompletem zwycięstw meldują się w 1/8 finału mistrzostw Europy

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówcePolacy z kompletem zwycięstw meldują się w 1/8 finału mistrzostw Europy

Polscy siatkarze z łatwością pokonali 3:0 Czarnogórców i z kompletem zwycięstw zakończyli fazę grupową mistrzostw Europy. Środowy mecz od początku do końca toczył się pod dyktando podopiecznych Nikoli Grbicia. W najlepszym swoim secie rywale zdobyli tylko 14 punktów. To pokazuje skalę dominacji Polaków. Biało-czerwoni pewnie wygrali grupę C i w 1/8 finału najprawdopodobniej zmierzą się z Belgami.

Zabawa Polaków w ostatnim meczu fazy grupowej

Spodziewaliśmy się łatwego zwycięstwa Polaków z Czarnogórą i tak też się stało. Biało-czerwoni od początku do końca byli zespołem wyraźnie lepszym i przeważali w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. Nikola Grbić w pierwszym składzie postawił na takich graczy jak: Marcin Janusz, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Norbert Hubert i Paweł Zatorski.

Polacy od początku pierwszego seta zyskali kilkupunktową przewagę. Następnie stopniowo ją powiększali, aby zakończyć partię 25:14. Drugi set był jeszcze bardziej jednostronny. Czarnogórcy nie mogli znaleźć recepty na dobrze dysponowanych siatkarzy reprezentacji Polski. Biało-czerwoni bawili się na boisku i wygrali seta 25:11. W trzecim secie zgodnie z oczekiwaniami poszli za ciosem i pewnie zwyciężyli 25:12. Odnieśli zwycięstwo 3:0 w dniu 50. urodzin swojego trenera. Dzięki temu grupę C zakończyli z kompletem pięciu zwycięstw i bilansem setów 15:1. Bez większych problemów awansowali do 1/8 finału i potwierdzili, że należą do faworytów do walki o medal tegorocznych mistrzostw Europy.

Czarnogóra – Polska 0:3 (14:25, 11:25, 12:25)

Z kim zagrają Polacy w 1/8 finału?

Rozgrywki grupy C toczyły się w Skopje w Macedonii Północnej. Teraz reprezentacja Polski przeniesie się do włoskiego Bari, gdzie zagra w 1/8 finału mistrzostw Europy. Rywalami biało-czerwonych będą Belgowie, którzy zajęli czwarte miejsce w grupie A. Tam musieli uznać wyższość: Włochów, Serbów i Niemców. Oczywiście Polacy będą zdecydowanymi faworytami w walce o awans do ćwierćfinału. Spotkanie Polska – Belgia zaplanowano na niedzielę 10 września