Polacy pokonali Holendrów. Ważny krok w kierunku wygrania grupy

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówcePolacy pokonali Holendrów. Ważny krok w kierunku wygrania grupy

Polscy siatkarze pokonali 3:1 Holendrów w drugim meczu grupy C mistrzostw Europy. Spotkanie lepiej rozpoczęli Holendrzy, którzy nieoczekiwanie wygrali pierwszego seta 25:23. W dwóch kolejnych zdecydowanie lepsi byli podopieczni Nikoli Grbicia i odnieśli ważne zwycięstwo. Układ gier w grupie C ułożył się w ten sposób, że spotkanie z Holendrami może zadecydować o zwycięstwie w grupie i lepszym rozstawieniu w 1/8 finału. Polacy kolejny mecz zagrają w niedzielę, gdy zmierzą się z gospodarzami z Macedonii Północnej.

Wpadka w pierwszym secie

Oczywiście zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa w tym meczu byli Polacy. Holendrzy to druga siła grupy C, jednak na arenie międzynarodowej znaczą zdecydowanie mniej od biało-czerwonych. Nieoczekiwanie jednak w pierwszym secie oglądaliśmy bardzo zacięte starcie. Gra toczyła się punkt za punkt, jednak z przodu cały czas byli Holendrzy. W końcówce zachowali więcej spokoju i skuteczności i wygrali pierwszego seta 25:23

Rozpędzeni Polacy z cennym zwycięstwem

Wpadka w pierwszej partii podziałała korzystnie na biało-czerwonych. Z każdym kolejnym setem wyglądali zdecydowanie pewniej. Druga partia to prawdziwy popis podopiecznych Nikoli Grbicia. Już na samym początku zbudowali bezpieczną przewagę, a następnie kontrolowali grę. Skończyło się wysokim zwycięstwem 25:13. Bardziej wyrównane były kolejne partie. W trzecim secie do stanu 8:8 gra toczyła się punkt za punkt. Później Polacy zanotowali serię punktową i wyszli na 17:10. Przewagi nie oddali do samego końca i wygrali 25:19. Czwarty set również toczył się pod dyktando biało-czerwonych, choć ich przewaga była mniejsza. Skończyło się na trzech punktach i wyniku 25:22. Polacy wygrali z Holendrami 3:1 i zbliżyli się do zwycięstwa w grupie C mistrzostw Europy. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyli: Wilfredo Leon (20), Łukasz Kaczmarek (17), Norbert Huber (12) i Jakub Kochanowski (12).

Holandia – Polska 1:3 (25:23, 13:25, 19:25, 22:25)

Dzień przerwy i mecz z Macedończykami

Przed podopiecznymi Nikoli Grbicia dzień odpoczynku. Kolejny mecz na mistrzostwach Europy zagrają dopiero w niedzielę. Wtedy zmierzą się z gospodarzami imprezy, czyli drużyną Macedonii Północnej. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00 i Polacy ponownie będą zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa.