Polacy się rozkręcają. Pewne zwycięstwo z Bułgarami

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówcePolacy się rozkręcają. Pewne zwycięstwo z Bułgarami

Polscy siatkarze złapali wiatr w żagle i pewnie pokonali 3:0 Bułgarów w swoim drugim meczu na turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu. Podopieczni Nikoli Grbicia małe problemy mieli tylko w pierwszej partii, którą zakończyli na przewagi. Później zdominowali rywali i zasłużenie wygrali w trzech setach. Teraz przed biało-czerwonymi dzień odpoczynku. Trzeci mecz na turnieju w Xi’an zagrają we wtorek z Kanadyjczykami, którzy również mają dwa zwycięstwa na koncie.

Pewna wygrana biało-czerwonych

Wczoraj Polacy mieli spore problemy i po zaciętym boju pokonali Belgów 3:2. Tym razem z Bułgarami było znacznie łatwiej. Wyrównany był tylko pierwszy set, który kończył się na przewagi. Biało-czerwoni obronili jedną piłkę setową, a następnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Skończyło się 26:24. W drugiej partii świeżo upieczeni mistrzowie Europy wypracowali sobie kilka punktów przewagi, a następnie kontrolowali grę. Bez większych problemów wygrali 25:20 i zbliżyli się do wygranej za trzy punkty

Trzecia partia to kontynuacja dobrej i skutecznej gry reprezentantów Polski. Set był wyrównany tylko do stanu 20:20. Później Polacy efektownie zakończyli partię 25:21 i sięgnęli po zwycięstwo za trzy punkty. Zgodnie z przewidywaniami bez większych problemów pokonali Bułgarów, którzy od kilku lat próbują powrócić do formy sprzed lat. Polacy po dwóch meczach mają pięć punktów i prowadzą w tabeli. Awans na turniej olimpijski wywalczą dwie najlepsze drużyny z zawodów w chińskim Xi’an.

Polska – Bułgaria 3:0 (26:24, 25:20, 25:21)

We wtorek mecz z Kanadyjczykami

Teraz przed podopiecznymi Nikoli Grbicia dzień odpoczynku. Do rywalizacji powrócą we wtorek. Wówczas o godzinie 10:00 czasu polskiego rozpoczną swój mecz z Kanadyjczykami, którzy również mają dwa zwycięstwa na koncie i pięć punktów. Ekipa Klonowego Liścia pokonała kolejno 3:2 Holendrów i 3:1 Argentyńczyków i jest objawieniem turnieju w Xi’an. Oczywiście faworytami do zwycięstwa będą Polacy. Biało-czerwoni wygrali ostatnich dziewięć spotkań z Kanadyjczykami, w tym jeden rozgrywany w tegorocznej Lidze Narodów.