Polki blisko medalu. Pechowa porażka w meczu o brąz ME u-21

Strona głównaSiatkówkaPolki blisko medalu. Pechowa porażka w meczu o brąz ME u-21

Młodzieżowe reprezentantki Polski w siatkówce nie wykorzystały swojej szansy na medal Mistrzostw Europy u-21. W małym finale przegrały 2:3 z Turczynkami, mimo że prowadziły już 2:1. Polki kapitalnie weszły w cały turniej, jednak ich droga do finału zatrzymała się na półfinałowym starciu z Serbkami. W meczu o brąz wydawało się, że są już bardzo blisko, jednak w końcówce to Turczynki okazały się skuteczniejsze i zasłużenie wygrały. Polki zajęły pechowe czwarte miejsce.

Polki bez szans w półfinale

Zwycięski marsz biało-czerwonych zakończył się w półfinale. W nim Polki nie miały żadnych szans z Serbkami i mecz toczony był całkowicie pod dyktando rywalek. W żadnym z rozegranych setów biało-czerwone nie zbliżyły się do Serbek i nie nawiązały z nimi równorzędnej walki. Wydaje się, że z tak dysponowanym zespołem nie wygrałby nikt. Ostatecznie podopieczne Bartłomieja Piekarczyka przegrały 0:3 i przyszło im mierzyć się z Turczynkami w małym finale o brązowy medal. O złoto Serbki zagrały z Włoszkami.

Wyrównana walka o brąz

Mecz o brązowy medal rozpoczął się bardzo dobrze dla Polek. Od pierwszych piłek starały się przejąć inicjatywę. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka grały bardzo uważnie w obronie i skutecznie w ataku, co poskutkowało zwycięstwem 25:21. Niestety od pierwszych piłek drugiej partii kontrolę nad meczem chciały przejąć Turczynki. W pewnym momencie prowadziły już sześcioma punktami. W drugiej części seta biało-czerwone doprowadziły do remisu i wyszły nawet na prowadzenie, jednak końcówka znów należała do ich rywalek. Zachowały więcej spokoju i doprowadziły do remisu w setach 1:1.

Trzeci set rozpoczął się bardzo podobnie do drugiego. Ponownie reprezentantki Turcji wyszły na kilkupunktowe prowadzenie i wydawały się w pełni kontrolować przebieg gry. Prowadziły już 17:12, jednak wtedy kapitalną serię siedmiu punktów z rzędu zanotowały Polki, które wyszły na prowadzenie. Ostatecznie wygrały partię na przewagi 28:26 i były blisko zdobycia brązu. Porażka w takich okolicznościach podrażniła Turczynki. Czwartego seta zdominowały i wygrały 25:21. Na tablicy wyników było 2:2 i o losach brązowego medalu miał zadecydować tie-break. W nim Polki nie miały szans, przegrały 10:15 i pożegnały się z szansami na medal. Ostatecznie zajęły czwarte miejsce w Mistrzostwach Europy u-21 w siatkówce kobiet.

Turcja U-21 – Polska U-21 – 3:2 (21:25, 25:23, 26:28, 25:21, 15:10)