Polki odwróciły losy meczu z Kanadyjkami. Pozostają w grze o ćwierćfinał

Strona głównaSiatkówkaMŚ w siatkówcePolki odwróciły losy meczu z Kanadyjkami. Pozostają w grze o ćwierćfinał

Polskie siatkarki po prawdziwym horrorze wygrały 3:2 z Kanadyjkami i zachowały szanse na awans do ćwierćfinału mistrzostw świata. Zaczęło się dobrze, jednak później to Kanadyjki wyszły na prowadzenie. Biało-czerwonym udało się odwrócić losy spotkania i w dramatycznych okolicznościach wygrały w pięciu setach. Dzięki temu zachowały czwarte miejsce w grupie. Do awansu do ćwierćfinału potrzebują sobotniego zwycięstwa z Niemkami.

Obiecujący początek

Polki przystępowały do tego meczu opromienione zwycięstwem 3:0 nad Amerykankami. Gdyby ten wynik powtórzyły z Kanadyjkami, to zapewniłyby sobie awans do najlepszej ósemki mistrzostw świata. Spotkanie rozpoczęło się obiecująco. Polki szybko wypracowały sobie bezpieczną przewagę, a następnie w pierwszym secie ją utrzymywały. Ostatecznie partię wygrały 25:18 i były na najlepszej drodze do szybkiego zwycięstwa.

Nieoczekiwanie załamanie w drugim i trzecim secie

Niestety w drugim i trzecim secie oglądaliśmy kompletne załamanie w grze polskich siatkarek. Do głosu doszły Kanadyjki i to one były zdecydowanie lepsze. Dominowały w każdym aspekcie gry, co widać było na tablicy wyników. Zawodniczki z Ameryki Północnej bardzo szybko wygrały dwa sety kolejno 25:19 i 25:16 i zbliżyły się do niespodziewanego zwycięstwa. Z drugiej strony Polkom odjeżdżały marzenia o ćwierćfinale

Dramatyczna końcówka w czwartym secie i koncert Polek w tie-breaku

W czwartym secie reprezentantki Polski nie mogły pozwolić sobie już na żadną wpadkę. Partia była bardzo wyrównana. W pewnym momencie biało-czerwone odskoczyły na pięć punktów, jednak rywalki szybko zniwelowały straty. Na tablicy wyników było 23:23 i o wszystkim zadecydowała końcówka. Dwa ostatnie punkty zdobyły Polki i to one wygrały 25:23. Wynik meczu miał rozstrzygnąć się w tie-breaku. Piąty set to już prawdziwy koncert podopiecznych Stefano Lavariniego. Prowadziły od początku do końca i wygrana Polek ani przez moment nie była zagrożona. Ostatecznie zakończyło się wynikiem 15:5. Po tym zwycięstwie biało-czerwone utrzymują się na czwartym miejscu w swojej grupie. W niedzielę zagrają ostatni mecz z Niemkami. Jeżeli wygrają, to awansują do ćwierćfinału mistrzostw świata, gdzie ich rywalkami prawdopodobnie będą Włoszki. Początek meczu z Niemkami o 20:30.

Polska – Kanada 3:2 (25:18, 19:25, 16:25, 25:23, 15:5)