Polki powróciły na zwycięską ścieżkę. Wygrana 3:0 z Belgijkami

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówcePolki powróciły na zwycięską ścieżkę. Wygrana 3:0 z Belgijkami

Podopieczne Stefano Lavariniego wygrały 3:0 z Belgijkami w swoim czwartym meczu na tegorocznych mistrzostwach Europy. Choć wynik wskazuje na łatwe zwycięstwo, to jednak Polki musiały się sporo natrudzić, aby pokonać gospodynie. Ostatecznie się to udało. Tym samym biało-czerwone dopisały do swojego dorobku trzecie zwycięstwo w grupie A. W czwartek zagrają z Ukrainkami o drugie miejsce w grupie.

Udana rehabilitacja biało-czerwonych

Polki do meczu z Belgijkami przystępowały po porażce 1:3 z mistrzyniami świata Serbkami, której doznały dzień wcześniej. Również Belgijki przegrały swoje ostatnie starcie, gdy musiały uznać wyższość Ukrainek. Faworytkami wtorkowego meczu były podopieczne Stefano Lavariniego, choć spodziewaliśmy się trudnej przeprawy. W spotkanie lepiej weszły Polki, które szybko wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Najwięcej wynosiła ona siedem oczek. W końcówce pierwszego seta gra się wyrównała i Belgijki doszły już tylko na punkt. Na szczęście Polki zachowały koncentrację i wygrały 25:22.

Podobny przebieg miał drugi set, jednak w nim największa przewaga biało-czerwonych wynosiła cztery punkty. W końcówce Belgijki doprowadziły do remisu 23:23. Dwa ostatnie punkty wywalczyły Polki i zakończyły partię 25:23. Do połowy trzeciego seta rywalki grały z Polkami punkt za punkt. Później nasze reprezentantki zanotowały dwie serie kilkupunktowe i wyszły na prowadzenie 22:16. Nie oddały go do samego końca. Set zakończył się wynikiem 25:21, a cały mecz Polki wygrały 3:0 i odniosły swoje trzecie zwycięstwo na mistrzostwach Europy.

Belgia – Polska 0:3 (22:25, 23:25, 21:25)

Na zakończenie fazy grupowej mecz z Ukrainkami

Polki są już pewne awansu do 1/8 finału mistrzostw Europy. Na zakończenie rywalizacji w grupie A zagrają w czwartek 24 sierpnia z Ukrainkami. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00. Polki są faworytkami i muszą powalczyć o zwycięstwo, aby przypieczętować drugie miejsce w grupie. Dzięki temu w pierwszym meczu fazy pucharowej trafią na teoretycznie słabszego rywala. Po zwycięstwo w grupie A pewnie zmierzają Serbki, które wygrały wszystkie dotychczasowe mecze.