STS KOD PROMOCYJNY

Dwa ostatnie mecze Polaków w Gdańsku. Czego możemy się spodziewać?

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówDwa ostatnie mecze Polaków w Gdańsku. Czego możemy się spodziewać?

Kibice siatkówki już zacierają ręce na najbliższy weekend. Polacy rozegrają dwa, ostatnie mecze w Gdańsku. Najpierw zmierzą się z Holandią, a następnie ze Słowenią.

Potencjalnie trudniejsze wyzwanie

Przed siatkarską reprezentacją Polski potencjalnie cięższe wyzwanie w meczu z Holendrami. Dlaczego? Oranje nadal walczą o udział w turnieju finałowym w Bolonii, w którym biało-czerwoni mają już zapewniony udział, dzięki kompletowi zwycięstw w Sofii. Oczywiście, zawsze gra się o zwycięstwo, ale waga tych spotkań dla Polaków znacznie spadła. Motorem napędowym dla nich będzie oczywiście fakt występu przed własną publicznością.

Do tej pory Holendrzy szczególnie nie utrudniali życia naszym zawodnikom, a na pięć meczów bezpośrednich, pięciokrotnie wygrywali biało-czerwoni. Tym razem może nie być tak łatwo, ponieważ reprezentacja Holandii nie zdołała utrzymać okazałej serii zwycięstw i uległa Bułgarom w Ergo Arenie w piątkowy wieczór.

Do tej pory bilans Polaków w trzecim turnieju w Gdańsku to porażka z Iranem i pewne zwycięstwo z Chińczykami.

Niedzielny mecz zakończy turniej

Spotkanie z Holendrami nie będzie jedynym meczem, jaki biało-czerwoni zagrają w ten weekend. W niedzielę o godzinie 20:00 w Ergo Arenie podejmą reprezentację Słowenii. Będzie to jednak ostatnie spotkanie Polaków w głównej fazie Ligi Narodów.

Ze Słowenią nie mamy najlepszych wspomnień, ponieważ w półfinale mistrzostw Europy siatkarzy w 2021 roku Polska przegrała z nią 1:3 po dramatycznym i zaciekłym boju w Katowicach. To doskonały czas na rewanż. Po tym meczu dowiemy się, które miejsce będą zajmować Polacy w tabeli na koniec fazy zasadniczej. Na ten moment plasują się na trzeciej lokacie.

Turniej w Bolonii odbędzie się w dniach 20-24 lipca.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...