Dwa ostatnie mecze Polaków w Gdańsku. Czego możemy się spodziewać?

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówDwa ostatnie mecze Polaków w Gdańsku. Czego możemy się spodziewać?

Kibice siatkówki już zacierają ręce na najbliższy weekend. Polacy rozegrają dwa, ostatnie mecze w Gdańsku. Najpierw zmierzą się z Holandią, a następnie ze Słowenią.

Potencjalnie trudniejsze wyzwanie

Przed siatkarską reprezentacją Polski potencjalnie cięższe wyzwanie w meczu z Holendrami. Dlaczego? Oranje nadal walczą o udział w turnieju finałowym w Bolonii, w którym biało-czerwoni mają już zapewniony udział, dzięki kompletowi zwycięstw w Sofii. Oczywiście, zawsze gra się o zwycięstwo, ale waga tych spotkań dla Polaków znacznie spadła. Motorem napędowym dla nich będzie oczywiście fakt występu przed własną publicznością.

Do tej pory Holendrzy szczególnie nie utrudniali życia naszym zawodnikom, a na pięć meczów bezpośrednich, pięciokrotnie wygrywali biało-czerwoni. Tym razem może nie być tak łatwo, ponieważ reprezentacja Holandii nie zdołała utrzymać okazałej serii zwycięstw i uległa Bułgarom w Ergo Arenie w piątkowy wieczór.

Do tej pory bilans Polaków w trzecim turnieju w Gdańsku to porażka z Iranem i pewne zwycięstwo z Chińczykami.

Niedzielny mecz zakończy turniej

Spotkanie z Holendrami nie będzie jedynym meczem, jaki biało-czerwoni zagrają w ten weekend. W niedzielę o godzinie 20:00 w Ergo Arenie podejmą reprezentację Słowenii. Będzie to jednak ostatnie spotkanie Polaków w głównej fazie Ligi Narodów.

Ze Słowenią nie mamy najlepszych wspomnień, ponieważ w półfinale mistrzostw Europy siatkarzy w 2021 roku Polska przegrała z nią 1:3 po dramatycznym i zaciekłym boju w Katowicach. To doskonały czas na rewanż. Po tym meczu dowiemy się, które miejsce będą zajmować Polacy w tabeli na koniec fazy zasadniczej. Na ten moment plasują się na trzeciej lokacie.

Turniej w Bolonii odbędzie się w dniach 20-24 lipca.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...