Polskie siatkarki o krok od ćwierćfinału igrzysk olimpijskich

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówcePolskie siatkarki o krok od ćwierćfinału igrzysk olimpijskich

Polskie siatkarki zanotowały kapitalny początek igrzysk olimpijskich w Paryżu. W swoim pierwszym meczu pokonały 3:1 Japonki i zbliżyły się do awansu do ćwierćfinału. Zadanie nie było proste, ponieważ drużyna z Azji to wicemistrz tegorocznej Ligi Narodów. Podopieczne Stefano Lavariniego pokazały jednak klasę i po zaciętym boju wygrały 3:1. Jeżeli w środę wygrają z Kenijkami, to zameldują się w najlepszej ósemce turnieju olimpijskiego.

Wielkie emocje. Polki wyszły z opresji

Od dwóch sezonów Polki pracują na to, aby wymieniać je w gronie faworytek wielkich imprez. Dwa razy z rzędu zdobywały brązowy medal Ligi Narodów. Udowadniają, że stać je na walkę z każdym. Na otwarcie zmagań w grupie B igrzysk olimpijskich nasze siatkarki rywalizowały z Japonkami. To srebrne medalistki ostatniej Ligi Narodów. Trudno było o wskazanie faworytek, a stawka tego meczu była bardzo wysoka. Zwyciężczynie przybliżały się do awansu do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego.

Od początku pojedynek był bardzo wyrównany. W końcówce pierwszej partii większą skutecznością wykazały się Azjatki i to one wygrały 25:20. Biało-czerwone znalazły się w trudnym położeniu. W drugim secie podopieczne Stefano Lavariniego zagrały uważniej. Tym razem to one w końcówce zachowały koncentrację i skuteczność, wygrywając 25:22. Polki idealnie weszły w trzecią partię i prowadziły już 9:3, a później 19:11. Nieoczekiwanie jednak w końcówce przyhamowały i Japonki zaczęły się niebezpiecznie zbliżać. Na szczęście to biało-czerwony zamknęły seta 25:23. Wielkie emocje mieliśmy w czwartej partii. W niej Japonki miały dwie piłki setowe. Polki się wybroniły i na przewagi wygrały 28:26. Dzięki temu wykonały ważny krok w kierunku awansu do fazy pucharowej.

Polska – Japonia 3:1 (20:25, 25:22, 25:23, 28:26)

W środę z Kenijkami o awans

Kolejne spotkanie polskie siatkarki rozegrają w środę. Czeka je teoretycznie łatwiejsze zadanie. Ich rywalkami będą Kenijki, czyli outsiderki grupy B. Zwycięstwo da naszej kadrze przepustkę do ćwierćfinału. Awans jest na wyciągnięcie ręki. W grupie B rywalizują jeszcze Brazylijki. To z nimi Polki powinny stoczyć bój o pierwsze miejsce w grupie i lepsze rozstawienie w ćwierćfinale.