Falstart Polaków. Porażka z Niemcami na inaugurację sezonu reprezentacyjnego

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówFalstart Polaków. Porażka z Niemcami na inaugurację sezonu reprezentacyjnego

Pierwszy mecz w siatkarskim sezonie reprezentacyjnym zakończył się dla Polaków porażką. Biało-czerwoni przegrali 1:3 z Niemcami, a spotkanie rozegrano w katowickim Spodku. Na przestrzeni całego meczu lepsze wrażenie sprawiali podopieczni Michała Winiarskiego i to oni zanotowali zasłużone zwycięstwo. W kadrze Nikoli Grbicia brakowało jednak kilku liderów. Po ich powrocie drużyna powinna być zdecydowanie mocniejsza. W czwartek Polacy zagrają z Ukrainą.

Pierwsze koty za płoty. Oby na IO było lepiej

W środowe popołudnie w Katowicach rozpoczął się bardzo ważny sezon reprezentacyjny dla polskich siatkarzy. Jego kulminacją będzie występ na turnieju olimpijskim, na który zakwalifikowali się w ubiegłym roku. Wcześniej czekają ich występy w Lidze Narodów, gdzie bronią złotego medalu. Zanim do tego dojdzie, biało-czerwoni rozegrają dwa mecze towarzyskie. Pierwszy z nich już za nimi. W środę w Katowicach dość nieoczekiwanie przegrali z Niemcami

Faworytami meczu byli biało-czerwoni. Trener Nikola Grbić posłał do boju mocny skład, jednak brakowało kilku liderów, w tym m.in. Bartosza Kurka i Wilfredo Leona. Spotkanie od początku układało się po myśli rywali. W końcówce pierwszego seta zachowali więcej spokoju i wygrali 25:23. W drugiej partii zdecydowanie lepsi byli Polacy. Wydawało się, że wszystko wraca na dobre tory po tym, jak wygrali 25:16. Niestety później było już tylko gorzej. W trzecim secie role się odwróciły i tym razem to Niemcy bez większych problemów wygrali 25:16. Partię tą na długo zapamięta Łukasz Usowicz z GKS-u Katowice, który zaliczył reprezentacyjny debiut. Czwarty set był bardzo wyrównany. Pierwsi dwie piłki setowe mieli biało-czerwoni. Niestety ich nie wykorzystali i to Niemcy wygrali na przewagi 28:26, a cały mecz 3:1

Polska – Niemcy 1:3 (23:25, 25:16, 16:25, 26:28)

W czwartek starcie z Ukrainą

Polacy pozostaną w Katowicach, gdzie już w czwartek zmierzą się z reprezentacją Ukrainy. To kolejny mecz towarzyski zaplanowany w ramach przygotowań do spotkań o punkty. Faworytami będą biało-czerwoni. Dla Polaków seria meczów o punkty rozpocznie się 22 maja. To wtedy zagrają ze Stanami Zjednoczonymi w pierwszym turnieju Ligi Narodów w tureckiej Antalyi. W rozgrywkach tych bronią złotego medalu.