Polskie siatkarki w ćwierćfinale mistrzostw Europy

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówcePolskie siatkarki w ćwierćfinale mistrzostw Europy

Reprezentantki Polski pewnie pokonały 3:0 Niemki i awansowały do ćwierćfinału mistrzostw Europy w siatkówce. Podopieczne Stefano Lavariniego były lepsze od swoich rywalek i zasłużenie awansowały dalej. Najbardziej wyrównana była trzecia partia, w której gra toczyła się na przewagi. W walce o półfinał Polki zmierzą się z Turczynkami, które w tym roku wygrały Ligę Narodów. Zapowiada się bardzo ciekawe i wyrównane starcie.

Trzysetowa wygrana z Niemkami i awans do ćwierćfinału

Faworytkami tego meczu były Polki, które w ostatnich tygodniach już dwukrotnie pokonywały Niemki w rozgrywkach Ligi Narodów. W niedzielny wieczór w Brukseli dołożyły kolejne zwycięstwo. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla biało-czerwonych, które szybko wypracowały sobie przewagę kilku punktów. Niemki w połowie seta doprowadziły do wyrównania, jednak końcówka znów należała do Polek. Wygrały 25:22 i zbliżyły się do ćwierćfinału

W drugą partię lepiej weszły rywalki, które prowadziły już 7:4. Później gra się wyrównała. Kluczowa dla losów seta była seria punktowa Polek od stanu 11:10. Wówczas podopieczne Stefano Lavariniego zdobyły siedem punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie 18:10. Nie oddały go do końca i wygrały partię 25:20. Najbardziej wyrównany był trzeci set. W nim gra toczyła się na przewagi. W końcu Polki wykorzystały drugą piłkę meczową i wygrały go 26:24, a całe spotkanie 3:0. Bez większych problemów zameldowały się w najlepszej ósemce mistrzostw Europy.

Polska – Niemcy 3:0 (25:22, 25:20, 26:24)

Czas na pojedynek z Turczynkami

Teraz przed Polkami zdecydowanie trudniejsze zadanie. W ćwierćfinale mistrzostw Europy zagrają z Turczynkami, które w 1/8 finału wygrały 3:1 z Belgijkami. Niżej notowane gospodynie sprawiły faworytkom nieco kłopotów, jednak w ósemce są Turczynki, czyli zwyciężczynie tegorocznej Ligi Narodów. Spotkanie ćwierćfinałowe Polska – Turcja odbędzie się w środę 30 sierpnia w Brukseli. Polki wygrały 3 z 4 ostatnich meczów z tym przeciwnikiem i liczymy na to, że w Brukseli pójdą za ciosem i awansują do strefy medalowej. Będzie o to jednak bardzo trudno, ponieważ faworytkami bukmacherów będą Turczynki.