Polskie siatkarki w II fazie Mistrzostw Świata. Z kim tam zagrają?

Strona głównaSiatkówkaMŚ w siatkówcePolskie siatkarki w II fazie Mistrzostw Świata. Z kim tam zagrają?

Reprezentantki Polski w siatkówce zajęły czwarte miejsce w grupie B i awansowały do II fazy Mistrzostw Świata rozgrywanych w Polsce i w Holandii. Polki odniosły trzy zwycięstwa z rzędu z: Chorwacją, Tajlandią i Koreą Południową. Później przyszły dwie porażki z Dominikaną i Turcją. Mimo tego podopieczne Stefano Lavariniego awansowały z czwartego miejsca do II fazy turnieju i pozostają w grze o ćwierćfinał. Już teraz wiadomo, że skończą zmagania w pierwszej 16. Z kim zagrają w II rundzie?

Droga Polek do II fazy Mistrzostw Świata

Zgodnie z systemem mistrzostw świata w I rundzie 24 zespoły podzielono na cztery grupy po sześć drużyn. Po cztery najlepsze z każdej grupy awansowały do II fazy rozgrywek. W tym gronie znalazły się także podopieczne Stefano Lavariniego. Polki bardzo udanie rozpoczęły turniej. W premierowym starciu pokonały 3:1 Chorwatki. Później poszły za ciosem i bez większych problemów pokonały po 3:0 Tajki i reprezentantki Korei Południowej. Były wówczas liderkami grupy B, jednak na koniec przyszły dwie porażki. Najpierw Polki przegrały 1:3 z Dominikaną, a następnie w dramatycznych okolicznościach 2:3 z Turczynkami. Ostatecznie zajęły więc czwarte miejsce i w trudnej sytuacji przystępują do II rundy. 

Z kim zagrają biało-czerwone?

Jeżeli Polki marzą o awansie do ćwierćfinału mistrzostw świata, to przed nimi bardzo trudne zadanie. W II fazie turnieju ich rywalkami będą m.in. Serbki, czyli obrończynie tytułu i drużyna, która z kompletem trzech zwycięstw awansowała do tej fazy. Ponadto podopieczne Stefano Lavariniego zmierzą się jeszcze z Amerykankami, Kanadyjkami i Niemkami prowadzonymi przez Vitala Heynena. Terminarz spotkań II rundy wygląda następująco:

  • 04.10.2022, g. 20:30 Polska – Serbia
  • 05.10.2022, g. 20:30 Polska – USA
  • 07.10.2022, g. 20:30 Polska – Kanada
  • 08.10.2022, g. 20:30 Polska – Niemcy

Reprezentantki Polski muszą wygrać minimum trzy mecze i liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w pozostałych spotkaniach, jeżeli chcą awansować do ćwierćfinału mistrzostw świata. Przed nimi arcytrudne zadanie, jednak ta część rozgrywek zostanie rozegrana w Łodzi, co może działać na korzyść biało-czerwonych. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Jak jest z piłką nożną kobiet w Polsce? Biało-czerwone zagrają z Albanią i Kosowem

Przed reprezentacją Polek w piłce nożnej jeszcze dwa mecze eliminacyjne w ramach Mistrzostw Świata. 1 września biało-czerwone zmierzą się z Albanią, a 6 września...