Polskie siatkarki wygrały pierwszy sparing z Niemkami

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówcePolskie siatkarki wygrały pierwszy sparing z Niemkami

Reprezentantki Polski wygrały 3:2 w meczu towarzyskim z Niemkami. Kapitalne zawody rozegrała wracająca do kadry Magdalen Stysiak, która zdobyła 15 punktów. Dobrze zaprezentowały się również pozostałe biało-czerwone. Podopieczne Stefano Lavarinigego rozpoczęły cykl meczów towarzyskich w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata, które rozpoczną się już za niecały miesiąc w Polsce i w Holandii.

Trudne starcie z ekipą Vitala Heynena

Pierwszy mecz towarzyski Polki rozegrały z Niemkami. Ten zespół prowadzony jest przez doskonale znanego w Polsce Vitala Heynena. Jeszcze do niedawna prowadził on kadrę mężczyzn i odnosił z nią liczne sukcesy. Tym razem jednak musiał uznać wyższość Polek prowadzonych przez Włocha Stefano Lavariniego. Selekcjoner biało-czerwonych przez całe spotkanie mocno rotował składem, dzięki czemu wiele zawodniczek miało okazję do pokazania się na tle solidnego europejskiego przeciwnika

Pięciosetowy bój

Ostatecznie spotkanie potrwało na pełnym dystansie pięciu setów, co ma swoje korzyści szkoleniowe. Automatycznie obaj trenerzy otrzymali więcej czasu na przetestowanie różnych ustawień i taktyki. Mecz lepiej rozpoczęły rywalki, które wygrały pierwszego seta 25:20. Na szczęście odpowiedź Polek przyszła bardzo szybko. Podopieczne Stefano Lavarinigego wygrały kolejne dwa wyrównane sety i wyszły na prowadzenie 2:1. Niestety kolejna partia padła łupem Niemek i o wszystkim zadecydował tie-break. W nim od początku do końca lepsze były Polki i zasłużenie wygrały 15:9, a cały mecz 3:2. Najwięcej punktów dla Polski zdobyły: Magdalena Stysiak (15), Weronika Szlagowska (9), Olivia Różański i Zuzanna Górecka (8), Agnieszka Korneluk (7)

Start Mistrzostw Świata 23 września

Turniej Mistrzostw Świata 2022 w Polsce i Holandii odbędzie się w dniach 23 września – 11 października. Polki znajdują się aktualnie w fazie przygotowań do zawodów, które już za cztery tygodnie. W grupie B biało-czerwone zmierzą się z: Turcją. Dominikaną, Chorwacją, Tajlandią i Koreą Południową