Porażka Polaków z Iranem w siatkarskiej Lidze Narodów

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówPorażka Polaków z Iranem w siatkarskiej Lidze Narodów

Polscy siatkarze przegrali 2:3 z Iranem na rozpoczęcie części turnieju Ligi Narodów rozgrywanego w Gdańsku. Zaczęło się doskonale, bo od zwycięstwa Polaków w pierwszym secie, jednak później do głosu doszli przeciwnicy. Polakom udało się jeszcze doprowadzić do tie-breaka, jednak tam zagrali fatalnie i przegrali 7:15, choć było już 2:12. To zimny prysznic na głowy siatkarzy, którzy doznali drugiej porażki w cyklu. Bez względu na wynik są już pewni gry w turnieju finałowym we Włoszech.

Pierwszy set zgodnie z planem

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. W pierwszego seta lepiej weszli biało-czerwoni, którym udało się wypracować kilkupunktową przewagę. Grali bardzo solidnie i bez większych problemów pokonali Irańczyków 25:21. Kibice zgromadzeni na trybunach i przed telewizorami mogli być zadowoleni, ponieważ różnicę poziomów gry na korzyść Polaków było widać gołym okiem. W ostatnich latach mecze biało-czerwonych z Iranem zawsze są bardzo emocjonujące i tak było także tym razem. Przekonaliśmy się o tym w kolejnych setach.

Doprowadzenie do tie-breaka w dramatycznych okolicznościach

Dwie kolejne partie do zdecydowanie lepsza gra zawodników z Azji, którzy zdominowali Polaków pod każdym względem. Efektem tego były zwycięstwa kolejno 25:23 i 25:22. Z perspektywy Irańczyków mecz ten miał bardzo duże znaczenie, ponieważ wciąż pozostają w grze o awans do turnieju finałowego. Polacy są już jego pewnie. W czwartym secie wydawało się, że Irańczycy zamkną mecz. Prowadzili już 23:21, a następnie nie wykorzystali jednej piłki meczowej. Biało-czerwoni zagrali jednak skuteczniej i w dramatycznych okolicznościach doprowadzili do tie-breaka.

Tie-break do zapomnienia

O ostatnim secie podopieczni Nikoli Grbicia będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Zaczęli fatalnie i w pewnym momencie na tablicy wyników było już 2:12. Tylko cud mógł uratować biało-czerwonych przed porażkę, jednak tego nie było. Siatkarze reprezentacji Polski zmniejszyli rozmiary porażki i ostatecznie przegrali tie-break 7:15. Tym samym ponieśli swoją drugą porażkę w tegorocznym cyklu Ligi Narodów. Kolejny mecz Polacy zagrają w czwartek 7 lipca z Chińczykami.