Porażka z Włochami i trzecie miejsce Polaków w Memoriale Huberta Wagnera

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówcePorażka z Włochami i trzecie miejsce Polaków w Memoriale Huberta Wagnera

Reprezentanci Polski w siatkówce przegrali 1:3 z Włochami na zakończenie 20. edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie. Spotkanie od początku rozgrywane było pod kontrolą reprezentacji Italii. Polaków było stać na zryw w trzecim secie, jednak nie wystarczyło to do nawiązania wyrównanej walki. Turniej wygrali Włosi przed Słowenią, a Polacy uplasowali się dopiero na trzeciej pozycji.

Polacy wyraźnie słabsi od Włochów

Nasi zawodnicy przyzwyczaili nas do tego, że w Memoriale Wagnera zawsze walczą o zwycięstwo. Tym razem jednak się nie udało. Polacy są po trudnym obozie przygotowawczym w Zakopanem i było to widać podczas meczów rozgrywanych w Tauron Arenie w Krakowie. Na zakończenie 20. edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera graliśmy z Włochami. Trener Nikola Grbić dał zagrać aż 13. zawodnikom. Niestety nie mógł znaleźć ustawienia, które nawiąże z Włochami wyrównaną walkę.

Mecz rozpoczął się od seta efektownie wygranego przez rywali 25:18. Zdecydowanie więcej emocji mieliśmy w drugiej partii. W końcówce jednak Włosi okazali się skuteczniejsi i wygrali 25:23. Najlepsza w wykonaniu Polaków była trzecia partia. Tym razem to podopieczni Nikoli Grbicia byli stroną przeważająca. Zachowali więcej skuteczności i seta wygrali 25:21. Odżyły nadzieje na to, że powalczą o końcowe zwycięstwo. Tak się jednak nie stało. W czwartym secie oglądaliśmy prawdziwą dominację Włochów, którzy wygrali 25:17 i zakończyli mecz 3:1

Polska – Włochy 1:3 (18:25, 23:25, 25:21, 17:25)

Trzecie miejsce Polaków w Memoriale

Polacy 20. edycję Memoriału Huberta Jerzego Wagnera kończą z wygraną z Francją oraz porażkami ze Słowenią i Włochami. Dzięki temu zajęli w zmaganiach trzecie miejsce. Zawody wygrali Włosi przed Słoweńcami. Turniej rozgrywany w Krakowie był najważniejszym sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. Niestety dla Polaków wypadł on przeciętnie. Liczymy na to, że na turnieju mistrzowskim będzie zdecydowanie lepiej. Przed biało-czerwonymi jeszcze jeden sparing, który rozegrają 26 sierpnia w Łodzi z Ukrainą.