STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Reprezentacje Polski poznały rywali w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Paryżu

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceReprezentacje Polski poznały rywali w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Paryżu

Reprezentacje Polski poznały dziś rywali w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Paryżu. O sporym pechu mogą mówić biało-czerwone siatkarki, które trafiły na dwa zespoły z czołówki.

Pech Polek

W piątkowe popołudnie odbyło się losowanie rywali dla biało-czerwonych do turnieju kwalifikacyjnego na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Kobiety zagrają w dniach 16-24 września, a gospodarzami zmagań będą Chiny, Japonia i Polska. Z każdego turnieju tylko dwie reprezentacje wywalczą awans.

W trakcie losowania biało-czerwone trafiły do grupy C, w której nie będą faworytkami do zwycięstwa. Trafiły bowiem na dwa zespoły z siatkarskiej czołówki. Kibice i eksperci liczą jednak, że atut własnego boiska pomoże Polkom w wywalczeniu awansu na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Składy grup kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w Paryżu (kobiety):

  • Grupa A: Chiny (gospodarz), Serbia, Dominikana, Holandia, Kanada, Czechy, Meksyk, Ukraina
  • Grupa B: Japonia (gospodarz), Brazylia, Turcja, Belgia, Bułgaria, Portoryko, Argentyna, Peru
  • Grupa C: Polska (gospodarz), Włochy, Stany Zjednoczone, Niemcy, Tajlandia, Kolumbia, Korea Południowa, Słowenia.

Polacy zagrają w Chinach

Także w piątkowe popołudnie poznaliśmy rywali Polaków na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Panowie zagrają w dniach 30 września – 8 października, a gospodarzami zmagań będą Brazylia, Chiny oraz Japonia. Podobnie jak u siatkarek, tylko dwa najlepsze zespoły z każdej z grup wywalczą awans.

Biało-czerwoni liczą na zapewnienie awansu właśnie w turnieju kwalifikacyjnym. Nie chcą czekać na rozstrzygnięcia ze ścieżki rankingowej, w której są liderem. Oznacza to, że Polaków na igrzyskach nie zobaczylibyśmy w naprawdę skrajnym przypadku, w którym w najbliższych miesiącach straciliby sporo punktów. Na kogo trafili nasi siatkarze?

Składy grup kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich w Paryżu (mężczyźni):

  • Grupa A: Brazylia (gospodarz), Włochy, Iran, Kuba, Ukraina, Niemcy, Czechy, Katar
  • Grupa B: Japonia (gospodarz), Stany Zjednoczone, Słowenia, Serbia, Turcja, Tunezja, Egipt, Finlandia
  • Grupa C: Chiny (gospodarz), Polska, Argentyna, Holandia, Kanada, Meksyk, Belgia, Bułgaria
Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...