Kolejne emocje z kobiecą Ligą Narodów przed nami

Strona głównaSiatkówkaKolejne emocje z kobiecą Ligą Narodów przed nami

Dosłownie tydzień trwała przerwa w rozgrywkach Ligi Narodów siatkarek. Reprezentantki Polski udały się do Azji, gdzie w Filipinach zagrają w drugiej kolejce rozgrywek. Polki po pierwszym turnieju zajmują ósme miejsce w tabeli, czyli ostatnie premiowane awansem do ćwierćfinału. W dalekich Filipinach biało-czerwone zagrają m.in. z liderkami tabeli Japonkami, które dotychczas wygrały wszystkie mecze. 

Podopieczne Stefana Lavariniego z szansami na awans

Wydaje się, że turniej w Azji będzie kluczowy dla Polek z perspektywy ich ewentualnego awansu do ćwierćfinału tegorocznej Ligi Narodów. Polki do tej pory przegrały tylko jedno spotkanie i plasują się na ósmym miejscu. Lokata ta daje awans do fazy pucharowej, jednak o jej utrzymanie nie będzie łatwo. Reprezentantki Polski zmagania w Filipinach zaczną od meczu z Japonkami, które jako jedyna drużyna w stawce wygrały wszystkie cztery spotkania pierwszego turnieju. To sprawia, że to siatkarki z kraju Kwitnącej Wiśni będą faworytkami. 

W drugim meczu podopieczne Stefano Lavariniego czeka teoretycznie łatwiejsze zadanie. Wówczas zagrają z niżej notowanymi zawodniczkami z Tajlandii. Trzeci mecz biało-czerwone rozegrają z liderkami rankingu FIVB, czyli Amerykankami. Tu ponownie Polki nie będą faworytkami. Na zakończenie zmagań w drugim tygodniu Ligi Narodów dojdzie do europejskiego pojedynku Polek z Belgijkami. Biorąc pod uwagę rozstrzygnięcia z pierwszego tygodnia, tu faworytkami powinny być nasze reprezentantki. Oczywiście wszystko zweryfikuje boisko. 

Mecze w godzinach porannych

Ze względu na miejsce rozgrywania spotkań, Polki będzie można oglądać w telewizji w godzinach porannych i przedpołudniowych. Poniżej szczegółowy harmonogram gier biało-czerwonych na Filipinach:

14 czerwca, g. 13:00: Polska – Japonia

16 czerwca, g. 5:00: Polska – Tajlandia

17 czerwca, g. 5:00: Polska – USA

18 czerwca, g. 9:00: Polska – Belgia. 

Po pierwszym turnieju podopieczne Stefano Lavariniego zajmują 8. miejsce w stawce. Tuż przed nimi są Tajki i mecz z nimi może mieć bardzo duże znaczenie. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Żan Tabak gwarancją wysokiej jakości. Czy Trefl Sopot odzyska dawny blask?

Przed obecnym sezonem władze Trefla Sopot podjęły ważną decyzję, że chcą włączyć się do walki o medale. W tym celu zwiększono budżet na zawodników, a...

Mecze siatkarskiej reprezentacji Polski. Co czeka siatkarzy w 2023?

Za nami emocjonujący rok w wykonaniu reprezentantek i reprezentantów Polski w siatkówce. Siatkarze pod wodzą Nikoli Grbicia zostali wicemistrzami świata oraz zdobyli brąz Ligi...