Pierwsza porażka Polek na mistrzostwach Europy. Serbki były za mocne

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówcePierwsza porażka Polek na mistrzostwach Europy. Serbki były za mocne

Siatkarki reprezentacji Polski doznały pierwszej porażki na mistrzostwach Europy. Choć zaczęły od pewnie wygranego seta, to jednak musiały uznać wyższość Serbek, czyli aktualnych mistrzyń świata. Podopieczne Stefano Lavariniego przegrały 1:3. Teraz otrzymają szybką szansę na rehabilitację. Już jutro zmierzą się w czwartym meczu grupy A z Belgijkami. Stawką tego meczu będzie drugie miejsce w grupie.

Wygrany set na początek

Spotkanie z mistrzyniami świata zaczęło się bardzo dobrze. Polki od początku postawiły trudne warunki gry faworytkom. W pierwszym secie podopiecznym Stefano Lavariniego wychodziło niemal wszystko. Szybko wypracowały sobie kilka punktów przewagi, a następnie kontrolowały mecz. W pewnym momencie różnica wynosiła już dziewięć punktów. Ostatecznie partia zakończyła się wynikiem 25:18. Niestety był to jedyny set wygrany przez biało-czerwone w poniedziałkowy wieczór

Porażka 1:3 po walce

Ostatecznie na przestrzeni całego meczu lepsze okazały się Serbki. Porażka w pierwszym secie podziałała na nie bardzo motywująco. W drugiej partii nie dały Polkom żadnych szans i bardzo szybko wygrały ją 25:13. Wydaje się, że decydujący o losach meczu był trzeci set. W nim biało-czerwone do końca walczyły o zwycięstwo. Niestety od stanu 23:23 dwa kolejne punkty zdobyły Serbki i to one wyszły na prowadzenie w setach 2:1. Później poszły za ciosem i czwartą partię bez większych problemów wygrały 25:18. Dzięki temu wygrały trzeci mecz na mistrzostwach Europy. Dla Polek była to pierwsza porażka.

Polska – Serbia 1:3 (25:18, 13:25, 23:25, 18:25)

We wtorek mecz z Belgijkami

Już we wtorek podopieczne Stefano Lavariniego staną przed szansą na rehabilitację. Zmierzą się z Belgijkami, czyli gospodyniami zmagań w grupie A. Spotkanie to może zadecydować o zajęciu drugiego miejsca w grupie, co sprawi, że Polki w 1/8 finału trafią na teoretycznie słabsze rywalki. Spotkanie z Belgijkami rozpocznie się o godzinie 20:00. Ostatni mecz grupowy Polki zagrają w czwartek o 17:00 z Ukrainkami.