Porażka biało-czerwonych na otwarcie Memoriału Huberta Wagnera

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówcePorażka biało-czerwonych na otwarcie Memoriału Huberta Wagnera

Reprezentanci Polski w siatkówce od porażki 0:3 ze Słowenią rozpoczęli serię meczów towarzyskich przed Mistrzostwami Europy. Polacy na otwarcie 20. edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera byli bezradni w starciu z rozpędzonymi Słoweńcami. Podopieczni Nikoli Grbicia szybko dostaną szansę na rehabilitację. Już w sobotę o 17:00 rozpoczną swój drugi mecz w Memoriale, gdzie zmierzą się z Francuzami.

Polacy bez szans w starciu ze Słoweńcami

W ostatnich latach Memoriał Huberta Jerzego Wagnera cieszy się ogromną popularnością wśród kibiców siatkówki. Do Polski przyjeżdżają najlepsze reprezentacje świata. Tak jest też w tym roku. Turniej odbywa się w Tauron Arenie w Krakowie. Biało-czerwoni w pierwszym meczu rywalizowali ze Słowenią. Nikola Grbić w pierwszym zestawieniu postawił na takich zawodników jak: Łukasz Kaczmarek, Karol Kłos, Bartosz Bednorz, Kamil Semeniuk, Marcin Janusz, Norbert Huber i Paweł Zatorski. Do tego z ławki na boisku pojawili się: Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka i Grzegorz Łomacz.

Niestety piątkowy mecz nie był najlepszy w wykonaniu Polaków. Od początku na parkiecie dominowali rywale, którzy wykorzystywali każdy najmniejszy błąd biało-czerwonych. Pierwszy set zakończył się wygraną Słoweńców 25:21. Jeszcze mniej wyrównana była druga partia, która z punktu widzenia Polaków zakończyła się wynikiem 18:25. W trzecim secie Słoweńcy poszli za ciosem, wygrali 25:21 i w trzech setach uporali się z biało-czerwonymi na otwarcie 20. edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Łukasz Kaczmarek (10)

Polska – Słowenia 0:3 (21:25, 18:25, 21:25)

W sobotę mecz z Francuzami

Szansa na rehabilitację już w sobotę. Wówczas o 17:00 Polacy rozpoczną swój drugi mecz w tegorocznym Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Po drugiej stronie siatki staną Francuzi, którzy w pierwszym meczu rywalizować będą z Włochami. Na zakończenie turnieju Polacy w niedziele zmierzą się z reprezentacją Italii. Udział w Memoriale rozpoczyna serię meczów przygotowawczych Polaków do startu w tegorocznych Mistrzostwach Europy oraz w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich.