Siatkarki rozpoczynają grę w Sofii

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówSiatkarki rozpoczynają grę w Sofii

Siatkarki reprezentacji Polski prowadzone przez Stefano Lavariniego rozpoczynają ostatni turniej eliminacyjny w tegorocznej Lidze Narodów. Tym razem udały się do bułgarskiej Sofii, a szkoleniowiec wprowadził kilka kosmetycznych zmian w składzie. Do drużyny rywalizującej wcześniej na Filipinach dołączyły Alicja Grabka, Agnieszka Kąkolewska i Anna Stencel, które wymieniły Katarzynę Wenerską, Klaudię Alagierską i Kamilę Witkowską. Polki rozpoczną turniej w środę i pozostają w grze o miejsce w TOP 8, które gwarantuje występ w turnieju finałowym. 

Trudne zadanie przed podopiecznymi Stefano Lavariniego

Przed polskimi siatkarkami trudne zadanie, jeżeli pragną wziąć udział w turnieju finałowym tegorocznej Ligi Narodów. Prawo występu otrzyma tylko 8 najlepszych reprezentacji po trzech rozegranych turniejach. Niestety Polki przegrały 3 z 4 ostatnich spotkań i skomplikowały swoją sytuację. Najbardziej bolesna wydaje się być porażka z Belgijkami, które są jedną ze słabszych drużyn w stawce. Aktualnie biało-czerwone plasują się na 9. miejscu i tracą punkt do wyprzedzających je reprezentantek Tajlandii. Oznacza to, że w najbliższym turnieju muszą wygrywać, aby marzyć o przeskoczeniu w tabeli Azjatek. Wyższe miejsca wydają się być już poza zasięgiem Polek. 

Z kim zagramy na turnieju w Sofii?

Polki rozpoczną zmagania od meczu z Włoszkami, które plasują się na 4. miejscu i mają serię czterech zwycięstw z rzędu. W tym meczu to nasze rywalki będą faworytkami, a spotkanie zaplanowano na środę. Kolejnymi przeciwniczkami Polek będą 6. w tabeli Chinki. Na koniec podopieczne Stefano Lavariniego zagrają z teoretycznie słabszymi rywalkami, czyli reprezentacjami Dominikany i Bułgarii.

Dwa zwycięstwa w turnieju mogą dać awans, jednak nasze zawodniczki muszą patrzeć na to, jak poradzą sobie Tajki. Te w ostatnich meczach zmierzą się z drużynami: Korei Południowej, Dominikany, Brazylii i Włoch. Wydają się być w dużej lepszej sytuacji niż Polki. 

Plan meczów reprezentantek Polski na turnieju w Sofii

29.06, g. 19:00 Polska – Włochy

30.06, g. 15:30 Polska – Chiny

02.07, g. 12:30 Polska – Dominikana

03.07, g. 19:00 Polska – Bułgaria

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...