STS KOD PROMOCYJNY

Stefano Lavarini ogłosił kadrę na turniej Ligi Narodów w Turcji

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceStefano Lavarini ogłosił kadrę na turniej Ligi Narodów w Turcji

Selekcjoner Stefano Lavarini ogłosił listę 14. siatkarek, które wezmą udział w pierwszym turnieju Ligi Narodów w tureckiej Antalyi. Wśród powołanych brakuje Joanny Wołosz, która potrzebuje nieco więcej odpoczynku po wymagającym sezonie klubowym. Nie brakuje za to nowych twarzy. Wśród nich jest m.in. debiutująca Joanna Pacak. Polki rozpoczną zmagania już 30 maja od meczu z Kanadyjkami. 

Czternastka wybrana przez Lavariniego 

Zgodnie z regulaminem Ligi Narodów trener Stefano Lavarini mógł powołać na turniej w Turcji 14 zawodniczek. Wśród nich brakuje jednej z liderek reprezentacji, czyli rozgrywającej Joanny Wołosz. Pod jej nieobecność w zespole pojawiła się Julia Nowicka, która wraca do kadry. W gronie powołanych znajduje się również debiutująca Joanna Pacak. Poniżej lista wszystkich siatkarek, które polecą do Turcji:

  • rozgrywające: Julia Nowicka, Katarzyna Wenerska;
  • środkowe: Kamila Witkowska, Agnieszka Korneluk, Magdalena Jurczyk, Joanna Pacak;
  • przyjmujące: Olivia Różański, Monika Fedusio, Martyna Czyrniańska, Martyna Łukasik;
  • atakujące: Magdalen Stysiak, Monika Gałkowska;
  • libero: Aleksandra Szczygłowska, Maria Stenzel. 

Wygrany dwumecz z Francuzkami 

Reprezentantki Polski na otwarcie sezonu reprezentacyjnego zagrały dwumecz towarzyski z Francuzkami. W obu spotkaniach Polki były stroną wyraźnie lepszą i zasłużenie wygrały bez straty seta. Trenerzy uzgodnili, że w meczach rozegrano po cztery partię. Polki wygrały 4:0 i 4:0. Tym samym dobrze rozpoczęły sezon reprezentacyjny i w dobrym humorach polecą do Turcji na pierwszy turniej tegorocznej Ligi Narodów. 

Z kim Polki zagrają w Turcji?

Polki swoje zmagania rozpoczną we wtorek 30 maja od meczu z Kanadyjkami. W pierwszym turnieju w tureckiej Antalyi zagrają jeszcze kolejno z: Włoszkami, Tajlandkami i Serbkami. Poniżej przedstawiamy pełen terminarz:

30.05, godz. 19:00 Polska – Kanada

01.06, godz. 16:00 Polska – Włochy

02.06, godz. 13:00 Polska – Tajlandia

03.06, godz. 13:00 Polska – Serbia

Kolejne dwa turnieje reprezentantki Polski zagrają w dniach 13-17 czerwca w Chinach i 28 czerwca – 2 lipca w Korei Południowej. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...

Polska – Turcja typy, kursy, bonus 10.06

Przed Polakami ostatni sprawdzian przed udziałem w mistrzostwach Europy 2024. W poniedziałek 10 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie podejmą Turków. Do meczu podejdą...