Szybkie zwycięstwo Polek z Kolumbijkami w turnieju kwalifikacyjnym do IO

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceSzybkie zwycięstwo Polek z Kolumbijkami w turnieju kwalifikacyjnym do IO

Polki poszły za ciosem i wygrały 3:0 z Kolumbijkami w swoim trzecim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Podopieczne Stefano Lavariniego niewielkie problemy miały w dwóch pierwszych setach. Trzecia partia była ich prawdziwym popisem. Po trzech meczach Polki mają komplet punktów i wykonały kolejny krok w kierunku Paryża. Kolejny mecz rozegrają 20 września z Tajlandią. Początek spotkania o 17:30.

Pewne zwycięstwo biało-czerwonych z Kolumbią

Zgodnie z oczekiwaniami wtorkowy mecz prowadzony był pod dyktando Polek, które w tym sezonie należą do najlepszych kobiecych drużyn siatkarskich na świecie. W Łodzi nie miały większych problemów z pokonaniem Kolumbijek. Egzotyczny przeciwnik jednak próbował postawić się biało-czerwonym. Od początku przeważały jednak Polki. Szybko wypracowały sobie kilkupunktowe prowadzenie. W końcówce pierwszej partii rywalki zmniejszyły straty już tylko do dwóch punktów. Na szczęście ostatnie punkty należały do Polek, które wygrały 25:21

Nieoczekiwany początek miała druga partia. W niej dość wyraźnie prowadziły rywalki. W pewnym momencie było nawet 8:3. Wówczas Polki przejęły inicjatywę. Szybko odrobiły straty, a następnie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Set ponownie zakończył się wynikiem 25:21. Trzeci set to już prawdziwy popis podopiecznych Stefano Lavariniego. Od początku do końca prowadziły z dużą przewagą. Partia zakończyła się wynikiem 25:13 i Polki pewnie pokonały Kolumbijki 3:0

Polska – Kolumbia 3:0 (25:21, 25:21, 25:13)

W środę mecz z Tajlandią

Polki nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek. Już w środę rozegrają swój czwarty mecz w turnieju kwalifikacyjnym w Łodzi. Zmierzą się z nim z reprezentacją Tajlandii. Tajki do tej pory przegrały wszystkie trzy mecze w turnieju. Polki mają na koncie trzy zwycięstwa. W tym roku obie drużyny mierzyły się już w rozgrywkach Ligi Narodów. Wówczas biało-czerwone bez większych problemów wygrały 3:0 i liczymy na to, że tym razem będzie podobnie. Polki wygrały ostatnie siedem spotkań z Tajlandią i ponownie będą zdecydowanymi faworytkami