STS KOD PROMOCYJNY

Wygrana młodych siatkarzy na otarcie łez. 3:0 z Tajlandią

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceWygrana młodych siatkarzy na otarcie łez. 3:0 z Tajlandią

Reprezentanci Polski do lat 21. w siatkówce zwycięstwem 3:0 zakończyli II fazę mistrzostw świata. Biało-czerwoni pewnie pokonali Tajlandię, jednak już wcześniej pożegnali się z szansami na awans do strefy medalowej. Wszystko za sprawą porażek z Iranem i Bułgarią. Polacy przed turniejem byli wskazywani w gronie faworytów do walki o medale, jednak zmagania w Bahrajnie negatywnie to zweryfikowały. 

Pewne zwycięstwo 3:0 z Tajlandią 

Przed ostatnim meczem grupowym wiedzieliśmy, że Polacy nie mają już żadnych szans na awans do półfinału i walkę o medale. Pozostało im starcie z Tajlandią o lepsze rozstawienie w rywalizacji o miejsca 5-8 tegorocznych mistrzostw świata do lat 21. w siatkówce. Zgodnie z oczekiwaniami biało-czerwoni nie mieli większych problemów z pokonaniem egzotycznego rywala. Podopieczni Mateusza Grabdy przeważali nad rywalami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. 

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z oczekiwaniami. Biało-czerwoni szybko wypracowali sobie kilka punktów różnicy, a następnie kontrolowali przebieg premierowego seta. Skończyło się 25:16. Bardzo podobny przebieg miały dwie kolejne partie. Polacy pewnie wygrywali je 25:17 i 25:18. Niestety wygrana 3:0 z Tajlandią jest na otarcie łez. Wszystko dlatego, że wcześniej Polacy wyraźnie przegrali z Iranem i Bułgarią i stracili szansę na awans do strefy medalowej. Na zakończenie II fazy rozgrywek wygrali z 3:0 z zawodnikami z Tajlandii. 

Tajlandia – Polska 0:3 (16:25, 17:25, 18:25)

Powalczą o miejsca 5-8 

Polacy nie wracają jeszcze do kraju. Przed nimi kolejne mecze w Bahrajnie. Biało-czerwonym pozostała walka o miejsca 5-8. W półfinale małego turnieju zmierzą się z Belgami. W drugim półfinale walki o miejsca 5-8 zagrają Brazylijczycy i siatkarze z Tajlandii. Liczymy na to, że Polacy zrehabilitują się za wcześniejsze porażki i do kraju wrócą jako piąta drużyna świata w kategorii do 21. roku życia. W najlepszej czwórce turnieju rywalizować będą: Iran, Argentyna, Włochy i Bułgaria. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...