ZAKSA żegna się z Ligą Mistrzów. Obrońcy tytułu odpadli

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówZAKSA żegna się z Ligą Mistrzów. Obrońcy tytułu odpadli

Dobiegła końca znakomita passa ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Trzykrotni triumfatorzy z rzędu odpadli z rozgrywek na etapie 1/8 finału. W dwumeczu musieli uznać wyższość Halkbanku Ankara z Turcji. Wyjazdowe spotkanie przegrali 0:3 i stracili jakiekolwiek nadzieje na awans. Pierwszy mecz rozegrany w Polsce zakończył się wygraną ZAKSY 3:2. W rozgrywkach pozostali siatkarze Jastrzębskiego Węgla.

Nie tak miało być. ZAKSA poza Ligą Mistrzów

Ten sezon od początku nie układa się po myśli ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Zespół ten ma problemy zarówno w Europie, jak i na krajowym podwórku. Niedawno z funkcją pierwszego trenera ZAKSY pożegnał się Fin Tuomas Sammelvuo. Wicemistrzowie Polski rzutem na taśmę zajęli drugie miejsce w grupie A Ligi Mistrzów i awansowali do 1/8 finału. Tam mierzyli się w dwumeczu z tureckim Halkbankiem Ankara.

ZAKSA to trzykrotny zwycięzca Ligi Mistrzów z rzędu, jednak w tym roku ich passa została przerwana. Domowe spotkanie udało się jeszcze wygrać 3:2. Początek rewanżu też był obiecujący, ponieważ w pierwszym secie ZAKSA wypracowała sobie dużą przewagę i prowadziła nawet 17:11. Niestety tego nie wykorzystała i partię przegrała 30:32. Gra siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla się posypała. W kolejnych setach Turcy uzyskali wyraźną przewagę i pewnie zmierzali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Halkbank Ankara wygrał 3:0 i zasłużenie gra dalej. Odpadnięcie ZAKSY już na etapie 1/8 finału to spora niespodzianka.

Halkbank Ankara – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (32:30, 25:21, 25:22)

Jastrzębski Węgiel będzie bronił honoru Polski

Ostatnim polskim zespołem w Lidze Mistrzów pozostał Jastrzębski Węgiel. Mistrzowie Polski pewnie wygrali grupę D i od razu awansowali do ćwierćfinału. Tam ich rywalem będzie włoska drużyna Gas Sales Piacenza. Zespół ten wygrał rywalizację w grupie C, gdzie wyprzedził m.in. Halkbank Ankara i BR Volleys z Niemiec. Jastrzębski Węgiel to finalista ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Jego siatkarze z pewnością chcą ponownie powalczyć o tytuł i wydają się być faworytem dwumeczu z Piacenzą. Pierwszy mecz odbędzie się już 21 lutego we Włoszech.