Zgodnie z planem. Pewna wygrana Polaków z Meksykanami

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceZgodnie z planem. Pewna wygrana Polaków z Meksykanami

Zgodnie z planem polscy siatkarze wykonali kolejny krok w kierunku turnieju olimpijskiego w Paryżu. W chińskim Xi’an odnieśli przekonujące zwycięstwo 3:0 z Meksykiem i z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli turnieju kwalifikacyjnego. Polacy zdominowali niżej notowanych rywali, a ich zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. Teraz przed nimi dzień przerwy. Biało-czerwoni powrócą do rywalizacji 6 października, gdy zagrają z wiceliderami tabeli Argentyńczykami.

Przekonujące i szybkie zwycięstwo

Właśnie tego się spodziewaliśmy. Podopieczni Nikoli Grbicia mieli odnieść pewne i szybkie zwycięstwo nad Meksykanami, którzy są outsiderami turnieju w Xi’an. Na parkiecie od początku do końca rządzili Polacy, choć nieoczekiwanie pierwsza partia długo była wyrównana. W decydujących momentach zadecydowały jednak wyższe umiejętności i doświadczenie polskich siatkarzy. Biało-czerwoni wygrali pierwszą partię 25:19, a później było już tylko łatwiej

Zgodnie z oczekiwaniami trener Nikola Grbić dał odpocząć kilku kluczowym zawodnikom swojej kadry, a szansę dostali zmiennicy. Nie zawiedli. W drugim secie Polacy szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, a następnie ją utrzymywali. Zakończyli partię mocnym akcentem i wynikiem 25:19. Trzeci set to już prawdziwy popis biało-czerwonych. Meksykanie byli już wyraźnie zrezygnowali. Polacy regularnie punktowali m.in. serwisem i blokiem, dzięki czemu seta szybko zakończyli 25:14, a cały mecz wygrali 3:0. Wykonali kolejny krok w kierunku awansu na turniej olimpijski w Paryżu.

Polska – Meksyk 3:0 (25:21, 25:19, 25:14)

Dzień przerwy i mecz z Argentyńczykami

Polacy po czterech meczach turnieju w Xi’an w Chinach mają komplet zwycięstw i prowadzą w tabeli. Teraz przed nimi dzień zasłużonego odpoczynku. Do rywalizacji powrócą w piątek 6 października. Wówczas zagrają z Argentyną, która ma na koncie trzy zwycięstwa i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Argentyńczycy to brązowi medaliści ostatnich igrzysk olimpijskich i wydaje się, że mecz z nimi może przypieczętować awans Polaków na turniej w Paryżu. Spotkanie rozpocznie się w piątek o godzinie 10:00 czasu polskiego. W tym roku biało-czerwoni grali już z Argentyńczykami w meczu towarzyskim i pokonali ich bez straty seta. Liczymy na to, że pójdą za ciosem.