STS KOD PROMOCYJNY

Znamy grupowe rywalki reprezentantek Polski na mistrzostwach świata w siatkówce. Z kim zagrają biało-czerwone?

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceZnamy grupowe rywalki reprezentantek Polski na mistrzostwach świata w siatkówce. Z kim...

W czwartek 17 marca rozlosowano grupy zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw świata w siatkówce kobiet, które w tym roku odbędą się w Polsce i w Holandii. Biało-czerwone trafiły do solidnej grupy, jednak pozostaną w niej jednymi z głównych faworytek do awansu do dalszej fazy turnieju. Spotkania mistrzostw świata w Polsce rozgrywane będą na obiektach sportowych w Gdański, Gliwicach oraz Łodzi. Z kim zmierzą się w grupie podopieczne trenera Stefano Lavariniego?

Polki trafiły do grupy B

Jako gospodynie turnieju mistrzowskiego Polki i Holenderki były rozstawione. Do grona tych ekip dołączyły także ekipy Brazylii i Stanów Zjednoczonych ze względu na swój ranking. To sprawiło, że Polki teoretycznie uniknęły najtrudniejszych rywalek na etapie losowania grup. Biało-czerwone trafiły do grupy B, gdzie zagrają także: Chorwacja, Tajlandia, Korea Południowa, Dominikana i Turcja.

Wydaje się, że najtrudniejsze zadanie będzie czekać Polki w starciu z Turczynkami, które zawsze są niewygodnymi przeciwniczkami. Reprezentacja Turcji zajmuje obecnie 4. miejsce w rankingu FIVB i w ostatnim meczu przegraliśmy z nimi w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Mocne wydają się być także Dominikanki, które zajmują obecnie 7. miejsce w rankingu FIVB. Dla Polek tradycyjnie niewygodne powinny być także reprezentantki Korei Południowej i Chorwacji. Szczególnie mecz z tymi pierwszymi zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ szkoleniowiec Polek Włoch Stefano Lavarini wcześniej pracował właśnie z tą azjatycką drużyną, więc powinien doskonale znać jej słabe i mocne strony. Teoretycznie najsłabsze w grupie powinny okazać się reprezentantki Tajlandii, ale wszystko zweryfikuje gra na parkiecie. 

Kto zagra w pozostałych grupach?

Turniej mistrzostw świata odbędzie się w Polsce i w Holandii na przełomie września i października tego roku. Poniżej przedstawiamy wyniki losowania wszystkich grup:

  • grupa A: Holandia, Belgia, Włochy, Kenia, Portoryko, Kamerun;
  • grupa B: Polska, Turcja, Korea Południowa, Dominikana, Chorwacja, Tajlandia;
  • grupa C: USA, Serbia, Niemcy, Kanada, Bułgaria, Kazachstan;
  • grupa D: Brazylia, Chiny, Japonia, Argentyna, Czechy, Kolumbia. 

W Polsce rozegrane zostaną spotkania grup B i C.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...