STS KOD PROMOCYJNY

Znamy skład XX Memoriału Wagnera. Bardzo mocne zespoły w grze

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceZnamy skład XX Memoriału Wagnera. Bardzo mocne zespoły w grze

W czwartek 9 lutego poznaliśmy drużyny, które w sierpniu w Krakowie wystąpią na XX Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Broniący tytułu Polacy będą rywalizowali tam z Włochami, Francuzami i Słoweńcami. Wspólnie z biało-czerwonymi to czołowe reprezentacje nie tylko w europejskiej, ale także w światowej siatkówce. Już teraz wiemy, że w sierpniu w Krakowie nie zabraknie emocji na najwyższym poziomie. 

Zobaczymy najlepsze europejskie drużyny 

Od lat Memoriał Huberta Jerzego Wagnera cieszy się dużym prestiżem w świecie siatkówki. Tym razem zobaczymy w nim najlepsze europejskie drużyny ostatnich lat. Szczegółowe informacje o dacie wydarzenia oraz jego składzie podano na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, która miała miejsce 9 lutego. Polacy wystąpią jako gospodarze i na pewno mają chrapkę na końcowe zwycięstwo. Rywalizacja będzie jednak bardzo wyrównana. Włosi to aktualni wicemistrzowie świata i zespół, który w ostatnim roku wygrywał z Polakami na najważniejszych turniejach. Francuzi w Krakowie zagrają jako mistrzowie olimpijscy. Słowenia to natomiast obecny wicemistrz Europy i czwarty zespół ostatnich mistrzostw świata. Do tego drużyna ta w ostatnich latach wielokrotnie znajdowała patent na Polaków, z którymi wygrywała na dużych imprezach. To wszystko zapowiada nam ogromne emocje i wyrównane starcia na najwyższym światowym poziomie. 

Kiedy odbędzie się XX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera?

Jubileuszowa 20. edycja memoriału słynnego trenera odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia w TAURON Arenie w Krakowie. Organizatorzy już teraz udostępnili sprzedaż biletów na to wydarzenie. Tradycyjnie w krakowskiej hali możemy spodziewać się tłumów kibiców reprezentacji Polski, która będzie walczyła o obronę trofeum wywalczonego w 2022 roku. Wówczas biało-czerwoni w pokonanym polu pozostawili: Argentynę, Iran i Serbię, a także zgarnęli szereg nagród indywidualnych. W tym roku jednak poprzeczka będzie zawieszona zdecydowanie wyżej, a o ewentualne zwycięstwo w Memoriale Wagnera będzie bardzo trudno. To kolejny ważny sprawdzian dla kadry prowadzonej przez Nikolę Grbicia. 

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsi polscy siatkarze w historii

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy