STS KOD PROMOCYJNY

Mistrzostwa Europy U-22 mężczyzn i U-21 kobiet. Zwycięstwa biało-czerwonych

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceMistrzostwa Europy U-22 mężczyzn i U-21 kobiet. Zwycięstwa biało-czerwonych

Środa była udanym dniem dla biało-czerwonych w siatkówce, którzy biorą udział w Mistrzostwach Europy. Polacy U-22 wygrali 3:0 z Serbią, a Polki U-21 takim samym wynikiem pokonały Turcję.

Reprezentacje Polski na Mistrzostwach Europy

Równolegle toczą się Mistrzostwa Europy w siatkówce U-22 mężczyzn w Tarnowie i U-21 kobiet we Włoszech. Polskie reprezentacje wzięły w nich udział i jeszcze przed ich rozpoczęciem wyrażały aspiracje na medale. W pierwszym meczu Polacy przegrali (2:3) z Francuzami, natomiast Polki wygrały z reprezentacją Danii (3:0). W środę zostały rozegrane kolejne spotkania w ramach ME. Tym razem mieliśmy ogromne powody do zadowolenia, zarówno u panów, jak i pań.

Zwycięstwa po 3:0

Drugim rywalem Polaków U-22 była reprezentacja Serbii. Biało-czerwoni podjęli rywala w tarnowskiej Arenie Jaskółka, przy sporym dopingu ze strony kibiców. Zdaje się, że mecz z Francuzami, możemy oceniać w kategorii falstartu, ponieważ w środowy wieczór biało-czerwoni zaprezentowali się od naprawdę dobrej strony, zwyciężając w trzech setach. Dzięki temu nadal zachowują szansę na awans do półfinału turnieju. W czwartek podopieczni Daniela Plińskiego zagrają z Austrią.

Takim samym wynikiem, bo 3:0 w setach zakończył się mecz Polek U-21 przeciwko Turcji. Nasze reprezentantki mają na koncie dwa zwycięstwa, lecz by dowiedzieć się kto i z jakiego miejsca awansuje do półfinału, należy rozegrać ostatnie mecze w grupie. Tym samym podopieczne Bartłomieja Piekarczyka zmierzą się z Izraelem.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...