5 medali Polaków na Mistrzostwach Europy w zapasach w kategorii do lat 23. Ewelina Ciunek i Wiktoria Chołuj złotymi medalistkami

Strona głównaSporty walkiZapasy5 medali Polaków na Mistrzostwach Europy w zapasach w kategorii do lat...

Ze znakomitej strony pokazali się polscy zapaśnicy poniżej 23. lat w Mistrzostwach Europy rozgrywanych w bułgarskim Płowdiwie. Złote medale zdobyły Ewelina Ciunek (kat. 65kg) oraz Wiktoria Chołuj (kat. 72kg). Ze srebrnymi medalami wróciły z Bułgarii Patrycja Gil (kat. 57 kg) oraz Magdalena Głodek (kat. 59 kg). Wśród mężczyzn w stylu klasycznym brązowy medal wywalczył Szymon Szymonowicz (kat. 87 kg). Kobieca drużyna ukończyła rywalizację na trzecim miejscu. 

Złote medale Eweliny Ciunek i Wiktorii Chołuj 

Dwa złote medale zdobyte przez Ewelinę Ciunek i Wiktorię Chołuj to duży sukces. Pierwsza z nich wystartowała w kategorii do 65 kilogramów. Rywalizację rozpoczęła w ćwierćfinale od wysokiego zwycięstwa nad Hiszpanką Nereą Pampin Blanco. W półfinale okazała się lepsza od Estonki Viktorii Vesso. Dzięki temu awansowała do wielkiego finału, gdzie po zaciętej walce wygrała z Rumunką Aminą Roxaną Capezan i sięgnęła po złoto. 

Walki Wiktorii Chołuj w kategorii do 72 kilogramów były jeszcze prostsze. Polka zdominowała każdą rywalkę w drodze do finału i potwierdziła to również w walce o złoto. Wiktoria Chołuj rozpoczęła od ćwierćfinału, gdzie pokonała Turczynkę Merve Pul. W pozostałych walkach poradziła sobie z Węgierką Tuende Emese Elekes i Rumunką Marią Iarisą Nitu. 

Kolejni zapaśnicy z medalami

Srebrne medale w swoich kategoriach wywalczyły Patrycja Gil i Magdalena Głodek. Pierwsza z nich brała udział w rywalizacji w kategorii do 57 kilogramów, gdzie rozegrano zawody w formie tabeli ligowej. Ostatecznie Polka zajęła w nich drugie miejsce i uległa tylko Turczynce Elvirze Kamaloglu. W kategorii do 59 kilogramów do wielkiego finału doszła Magdalena Głodek, gdzie musiała uznać wyższość znakomicie dysponowanej Anastasii Nichity z Młodawii. 

Wśród mężczyzn jedynym polskim medalistą Mistrzostw Europy do 23. roku życia był Szymon Szymonowicz. Polak wywalczył brąz w kategorii do 87 kilogramów w stylu klasycznym. W walce o brąz pokonał Chorwata Mateja Mandicia. 

Słabiej poszło pozostałym reprezentantom

W bułgarskim Płowdiwie mieliśmy dość silną reprezentację. Wśród kobiet do walki o brąz dotarła Paulina Danisz (kat. 62 kg), jednak przegrała. Ponadto w repasażach w swoich kategoriach przegrywały: Karolina Kozłowska (kat. 68 kg) oraz Amanda Tomczyk (kat. 50 kg). Na etapie kwalifikacji z Mistrzostwami Europy pożegnała się Wiktoria Karwowska (kat. 55 kg). 

Podczas rywalizacji mężczyzn w stylu wolnym oglądaliśmy trzech reprezentantów Polski. Wszyscy zakończyli swój udział na ćwierćfinale. Na matach zapaśniczych w Bułgarii rywalizowali: Szymon Wojtkowski (kat. 74 kg), Patryk Ciurzyński (kat. 79 kg) oraz Cezary Sadowski (kat. 86 kg). 

O brązowym medalu Szymona Szymonowicza już pisaliśmy, jednak nie był to jedyny reprezentant Polski w rywalizacji w zapasach w stylu klasycznym. Blisko medalu byli Patryk Bednarz (kat. 77 kg) oraz Tomasz Warzyńczyk (kat. 130kg). Obaj przegrali dopiero w walkach o brązowy medal. Na ćwierćfinale swój udział zakończyli: Grzegorz Kunkel (kat. 60 kg) oraz Kamil Czarnecki (kat. 67 kg). Jeszcze słabiej poszło Gerardowi Kurniczakowi (kat. 97 kg), który przegrał w repasażach. Na etapie kwalifikacji z Mistrzostwami Europy do lat 23. odpadł Aleksander Mielewczyk (kat. 72 kg). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...