5 medali Polaków na Mistrzostwach Europy w zapasach w kategorii do lat 23. Ewelina Ciunek i Wiktoria Chołuj złotymi medalistkami

Strona głównaSporty walkiZapasy5 medali Polaków na Mistrzostwach Europy w zapasach w kategorii do lat...

Ze znakomitej strony pokazali się polscy zapaśnicy poniżej 23. lat w Mistrzostwach Europy rozgrywanych w bułgarskim Płowdiwie. Złote medale zdobyły Ewelina Ciunek (kat. 65kg) oraz Wiktoria Chołuj (kat. 72kg). Ze srebrnymi medalami wróciły z Bułgarii Patrycja Gil (kat. 57 kg) oraz Magdalena Głodek (kat. 59 kg). Wśród mężczyzn w stylu klasycznym brązowy medal wywalczył Szymon Szymonowicz (kat. 87 kg). Kobieca drużyna ukończyła rywalizację na trzecim miejscu. 

Złote medale Eweliny Ciunek i Wiktorii Chołuj 

Dwa złote medale zdobyte przez Ewelinę Ciunek i Wiktorię Chołuj to duży sukces. Pierwsza z nich wystartowała w kategorii do 65 kilogramów. Rywalizację rozpoczęła w ćwierćfinale od wysokiego zwycięstwa nad Hiszpanką Nereą Pampin Blanco. W półfinale okazała się lepsza od Estonki Viktorii Vesso. Dzięki temu awansowała do wielkiego finału, gdzie po zaciętej walce wygrała z Rumunką Aminą Roxaną Capezan i sięgnęła po złoto. 

Walki Wiktorii Chołuj w kategorii do 72 kilogramów były jeszcze prostsze. Polka zdominowała każdą rywalkę w drodze do finału i potwierdziła to również w walce o złoto. Wiktoria Chołuj rozpoczęła od ćwierćfinału, gdzie pokonała Turczynkę Merve Pul. W pozostałych walkach poradziła sobie z Węgierką Tuende Emese Elekes i Rumunką Marią Iarisą Nitu. 

Kolejni zapaśnicy z medalami

Srebrne medale w swoich kategoriach wywalczyły Patrycja Gil i Magdalena Głodek. Pierwsza z nich brała udział w rywalizacji w kategorii do 57 kilogramów, gdzie rozegrano zawody w formie tabeli ligowej. Ostatecznie Polka zajęła w nich drugie miejsce i uległa tylko Turczynce Elvirze Kamaloglu. W kategorii do 59 kilogramów do wielkiego finału doszła Magdalena Głodek, gdzie musiała uznać wyższość znakomicie dysponowanej Anastasii Nichity z Młodawii. 

Wśród mężczyzn jedynym polskim medalistą Mistrzostw Europy do 23. roku życia był Szymon Szymonowicz. Polak wywalczył brąz w kategorii do 87 kilogramów w stylu klasycznym. W walce o brąz pokonał Chorwata Mateja Mandicia. 

Słabiej poszło pozostałym reprezentantom

W bułgarskim Płowdiwie mieliśmy dość silną reprezentację. Wśród kobiet do walki o brąz dotarła Paulina Danisz (kat. 62 kg), jednak przegrała. Ponadto w repasażach w swoich kategoriach przegrywały: Karolina Kozłowska (kat. 68 kg) oraz Amanda Tomczyk (kat. 50 kg). Na etapie kwalifikacji z Mistrzostwami Europy pożegnała się Wiktoria Karwowska (kat. 55 kg). 

Podczas rywalizacji mężczyzn w stylu wolnym oglądaliśmy trzech reprezentantów Polski. Wszyscy zakończyli swój udział na ćwierćfinale. Na matach zapaśniczych w Bułgarii rywalizowali: Szymon Wojtkowski (kat. 74 kg), Patryk Ciurzyński (kat. 79 kg) oraz Cezary Sadowski (kat. 86 kg). 

O brązowym medalu Szymona Szymonowicza już pisaliśmy, jednak nie był to jedyny reprezentant Polski w rywalizacji w zapasach w stylu klasycznym. Blisko medalu byli Patryk Bednarz (kat. 77 kg) oraz Tomasz Warzyńczyk (kat. 130kg). Obaj przegrali dopiero w walkach o brązowy medal. Na ćwierćfinale swój udział zakończyli: Grzegorz Kunkel (kat. 60 kg) oraz Kamil Czarnecki (kat. 67 kg). Jeszcze słabiej poszło Gerardowi Kurniczakowi (kat. 97 kg), który przegrał w repasażach. Na etapie kwalifikacji z Mistrzostwami Europy do lat 23. odpadł Aleksander Mielewczyk (kat. 72 kg). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...