Angelika Szymańska wskoczyła na podium rankingu olimpijskiego w judo

Strona głównaSporty walkiJudoAngelika Szymańska wskoczyła na podium rankingu olimpijskiego w judo

Po zajęciu trzeciego miejsca w zawodach Grand Slam w judo w Paryżu Angelika Szymańska awansowała na trzecie miejsce w rankingu olimpijskim. Jednocześnie w światowym rankingu Międzynarodowej Federacji Judo zajmuje wysokie szóste miejsce w kategorii wagowej do 63 kilogramów. Sprawdź, jakie miejsce zajmują inni biało-czerwoni. 

Awans Angeliki Szymańskiej 

W ubiegły weekend w Paryżu Angelika Szymańska po raz trzeci z rzędu zdobyła brązowy medal na zawodach Grand Slam w tym mieście. Jednocześnie do dla niej czwarty krążek w karierze. Dzięki temu 23-letnia judoczka przesunęła się na trzecie miejsce w aktualnym rankingu olimpijskim oraz na szóste miejsce w najnowszym zestawieniu Międzynarodowej Federacji Judo (IJF) w kategorii wagowej do 63 kilogramów. Dobra dyspozycja Angeliki Szymańskiej w Paryżu to dobry prognostyk przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi, które także zostaną rozegrane w stolicy Francji. 

Czołowe polskie judoczki w rankingu IJF

Poza Angeliką Szymańską, w czołowej dziesiątce rankingu IJF znajduje się jeszcze Bata Pacut-Kłoczko, która zajmuje dziewiąte miejsce w kategorii wagowej do 78 kilogramów. Na wysokich miejscach z biało-czerwonych plasują się jeszcze: Aleksandra Kaleta (17. w kat. -52 kg), Julia Kowalczyk (19. w kat. -57 kg), Katarzyna Sobierajska (32. w kat. -70 kg) oraz Agata Ozdoba-Błoch (34. w kat. -63 kg). 

Na miejscach dających obecnie kwalifikację olimpijską znajdują się: Angelika Szymańska (3.), Aleksandra Kaleta (15.) i Beata Pacut-Kłoczko (15.). Przed nami emocjonujące miesiące w kontekście walki o przepustkę do Paryża. 

Słabsze miejsca reprezentantów Polski. 

Niestety męskiej części reprezentacji Polski idzie znacznie gorzej. Obecnie najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w światowym rankingu pozostaje Adam Stodolski, który zajmuje 34. miejsce w kategorii wagowej do 73 kilogramów. Na 37. miejscu w kategorii do 100 kilogramów znajduje się Piotr Kuczera. Żaden z reprezentantów Polski nie plasuje się obecnie w rankingu olimpijskim na miejscu, które premiowane byłoby przepustką do Paryża. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...