STS KOD PROMOCYJNY

Andrzej Wawrzyk bez szans z Kubratem Pulewem

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiBoksAndrzej Wawrzyk bez szans z Kubratem Pulewem

Andrzej Wawrzyk przetrwał 10 rund z Bułgarem Kubratem Pulewem, jednak wyraźnie przegrał na punkty. Polak dwukrotnie lądował na deskach, ale pokazał charakter i hart ducha. Niestety nie wystarczyło to na dobrze dysponowanego Bułgara, który przed laty był pretendentem do tytułu mistrza świata. Dla Andrzeja Wawrzyka była to największa walka w karierze. Doznał trzeciej porażki. Pojedynek odbył się w Costa Mesa w Kalifornii.

Andrzej Wawrzyk wytrzymał 10 rund z Pulewem

Nieoczekiwanie Andrzej Wawrzyk (34-3, 20 KO) otrzymał szansę największej walki w swojej karierze. Choć wydawało się, że jego kariera chyli się już ku końcowi, to jednak po lipcowej wygranej z Kamilem Bodziochem jego notowania w Stanach Zjednoczonych wzrosły. Dzięki temu otrzymał szansę walki z Bułgarem Kubratem Pulewem (30-2, 14 KO), czyli były pretendentem do pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej najlepszych organizacji pięściarskich na świecie. 


Czytaj więcej o boksie:


Zdecydowanym faworytem tej walki był oczywiście Pulew. Widać to było od początku pojedynku, który był walką wieczoru na gali w Costa Mesa w Kalifornii. Bułgar bił celniej i mocniej. Początek należał do niego. W trzeciej i czwartej rundzie odważniej boksował Wawrzyk, jednak to tylko rozdrażniło rywala. Kubrat Pulew przyspieszył i w szóstej rundzie posłał Polaka na deski. Ten jednak się podniósł. Później przewaga Bułgara była jeszcze większa. Andrzej Wawrzyk drugi raz zapoznał się z deskami w ósmej rundzie. Znów się podniósł. Później przetrwał do końca walki, która była zakontraktowana na 10 rund. Choć wyraźnie przetrwał, to jednak zaskoczył walecznością i hartem ducha. Mało kto spodziewał się, że walka odbędzie się na pełnym dystansie. 

Co dalej z karierą Wawrzyka?

Na ten moment nie mamy informacji o tym, co dalej z karierą Andrzeja Wawrzyka. Przed laty zaważyła na niej afera dopingowa, przez którą stracił możliwość walki o tytuł mistrza świata. Do boksu wrócił po sześciu latach przerwy. Od tego czasu wygrał tylko 1 z 3 pojedynków. Poza Pulewem przegrał jeszcze z Michałem Bołozem. Wydaje się, że Andrzej Wawrzyk jest coraz bliżej podjęcia decyzji o zakończeniu zawodowej kariery. O jego przyszłości przekonamy się w najbliższych tygodniach. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...