STS KOD PROMOCYJNY

Andrzej Wawrzyk bez szans z Kubratem Pulewem

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiBoksAndrzej Wawrzyk bez szans z Kubratem Pulewem

Andrzej Wawrzyk przetrwał 10 rund z Bułgarem Kubratem Pulewem, jednak wyraźnie przegrał na punkty. Polak dwukrotnie lądował na deskach, ale pokazał charakter i hart ducha. Niestety nie wystarczyło to na dobrze dysponowanego Bułgara, który przed laty był pretendentem do tytułu mistrza świata. Dla Andrzeja Wawrzyka była to największa walka w karierze. Doznał trzeciej porażki. Pojedynek odbył się w Costa Mesa w Kalifornii.

Andrzej Wawrzyk wytrzymał 10 rund z Pulewem

Nieoczekiwanie Andrzej Wawrzyk (34-3, 20 KO) otrzymał szansę największej walki w swojej karierze. Choć wydawało się, że jego kariera chyli się już ku końcowi, to jednak po lipcowej wygranej z Kamilem Bodziochem jego notowania w Stanach Zjednoczonych wzrosły. Dzięki temu otrzymał szansę walki z Bułgarem Kubratem Pulewem (30-2, 14 KO), czyli były pretendentem do pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej najlepszych organizacji pięściarskich na świecie. 


Czytaj więcej o boksie:


Zdecydowanym faworytem tej walki był oczywiście Pulew. Widać to było od początku pojedynku, który był walką wieczoru na gali w Costa Mesa w Kalifornii. Bułgar bił celniej i mocniej. Początek należał do niego. W trzeciej i czwartej rundzie odważniej boksował Wawrzyk, jednak to tylko rozdrażniło rywala. Kubrat Pulew przyspieszył i w szóstej rundzie posłał Polaka na deski. Ten jednak się podniósł. Później przewaga Bułgara była jeszcze większa. Andrzej Wawrzyk drugi raz zapoznał się z deskami w ósmej rundzie. Znów się podniósł. Później przetrwał do końca walki, która była zakontraktowana na 10 rund. Choć wyraźnie przetrwał, to jednak zaskoczył walecznością i hartem ducha. Mało kto spodziewał się, że walka odbędzie się na pełnym dystansie. 

Co dalej z karierą Wawrzyka?

Na ten moment nie mamy informacji o tym, co dalej z karierą Andrzeja Wawrzyka. Przed laty zaważyła na niej afera dopingowa, przez którą stracił możliwość walki o tytuł mistrza świata. Do boksu wrócił po sześciu latach przerwy. Od tego czasu wygrał tylko 1 z 3 pojedynków. Poza Pulewem przegrał jeszcze z Michałem Bołozem. Wydaje się, że Andrzej Wawrzyk jest coraz bliżej podjęcia decyzji o zakończeniu zawodowej kariery. O jego przyszłości przekonamy się w najbliższych tygodniach. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...