Cztery medale kobiet na Mistrzostwach Europy do lat 22 w boksie. Złote Martyna Jancelewicz i Oliwia Toborek

Strona głównaSporty walkiBoksCztery medale kobiet na Mistrzostwach Europy do lat 22 w boksie. Złote...

Z bardzo dobrej strony na Mistrzostwach Europy do lat 22 pokazały się nasze pięściarki. Turniej rozegrany został w chorwackiej miejscowości Porecz, a Polki do kraju wrócą z czterema medalami, w tym dwoma złotymi. Młodzieżowymi Mistrzyniami Europy zostały Martyna Jancelewicz (kat. 81 kg) oraz Oliwia Toborek (kat. +81 kg). Ponadto srebro wywalczyła Daria Parada (kat. 70 kg), a brąz Barbara Marcinkowska (kat. 75 kg). Niestety z żadnym krążkiem do kraju nie wróci męska część naszej młodzieżowej reprezentacji w boksie olimpijskim. 

Drugie złoto z rzędu Martyny Jancelewicz

Znakomitą historię w ostatnich miesiącach pisze Martyna Jancelewicz, która po raz drugi z rzędu została młodzieżową Mistrzynią Europy w boksie olimpijskim do lat 22. W wielkim finale mieliśmy rewanż sprzed roku i nasza zawodniczka ponownie skrzyżowała rękawice z Alexandrą Marią Petcu z Rumunii. Nasza niespełna 20-letnia pięściarka bardzo pewnie pokonała rywalkę i obroniła tytuł. Co ciekawe, ze względu na swój młody wiek Martyna Jancelewicz może wystartować jeszcze w kolejnych dwóch edycjach młodzieżowych Mistrzostw Europy. 

Oliwia Toborek najlepsza w kategorii powyżej 81 kilogramów

Drugi złoty medal dla naszej drużyny zdobyła Oliwia Toborek, która wygrała w kategorii powyżej 81 kilogramów. W wielkim finale reprezentantka Polski pokonała jednogłośną decyzją sędziów Węgierkę Rekę Hoffmann i potwierdziła swoją dominację w najwyższej kategorii wagowej turnieju. Od początku walki stroną przeważającą była młoda Polka, która umiejętnie punktowała rywalkę. Zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone, dlatego Oliwia Toborek w pełni zasłużenie sięgnęła po złoto. 

Medale Darii Parady i Barbary Marcinkowskiej

Kolejne dwa medale dla Polski dołożyła Daria Parada i Barbara Marcinkowska. Pierwsza sięgnęła po srebrny medal. W finale kategorii poniżej 70 kilogramów Daria Parada nieznacznie przegrała z Lisą Edel O’Rourke z Irlandii i ostatecznie sięgnęła po srebro. Brązowy medal w kategorii poniżej 75 kilogramów wywalczyła jeszcze Barbara Marcinkowska. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...