STS KOD PROMOCYJNY

Cztery medale kobiet na Mistrzostwach Europy do lat 22 w boksie. Złote Martyna Jancelewicz i Oliwia Toborek

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiBoksCztery medale kobiet na Mistrzostwach Europy do lat 22 w boksie. Złote...

Z bardzo dobrej strony na Mistrzostwach Europy do lat 22 pokazały się nasze pięściarki. Turniej rozegrany został w chorwackiej miejscowości Porecz, a Polki do kraju wrócą z czterema medalami, w tym dwoma złotymi. Młodzieżowymi Mistrzyniami Europy zostały Martyna Jancelewicz (kat. 81 kg) oraz Oliwia Toborek (kat. +81 kg). Ponadto srebro wywalczyła Daria Parada (kat. 70 kg), a brąz Barbara Marcinkowska (kat. 75 kg). Niestety z żadnym krążkiem do kraju nie wróci męska część naszej młodzieżowej reprezentacji w boksie olimpijskim. 

Drugie złoto z rzędu Martyny Jancelewicz

Znakomitą historię w ostatnich miesiącach pisze Martyna Jancelewicz, która po raz drugi z rzędu została młodzieżową Mistrzynią Europy w boksie olimpijskim do lat 22. W wielkim finale mieliśmy rewanż sprzed roku i nasza zawodniczka ponownie skrzyżowała rękawice z Alexandrą Marią Petcu z Rumunii. Nasza niespełna 20-letnia pięściarka bardzo pewnie pokonała rywalkę i obroniła tytuł. Co ciekawe, ze względu na swój młody wiek Martyna Jancelewicz może wystartować jeszcze w kolejnych dwóch edycjach młodzieżowych Mistrzostw Europy. 

Oliwia Toborek najlepsza w kategorii powyżej 81 kilogramów

Drugi złoty medal dla naszej drużyny zdobyła Oliwia Toborek, która wygrała w kategorii powyżej 81 kilogramów. W wielkim finale reprezentantka Polski pokonała jednogłośną decyzją sędziów Węgierkę Rekę Hoffmann i potwierdziła swoją dominację w najwyższej kategorii wagowej turnieju. Od początku walki stroną przeważającą była młoda Polka, która umiejętnie punktowała rywalkę. Zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone, dlatego Oliwia Toborek w pełni zasłużenie sięgnęła po złoto. 

Medale Darii Parady i Barbary Marcinkowskiej

Kolejne dwa medale dla Polski dołożyła Daria Parada i Barbara Marcinkowska. Pierwsza sięgnęła po srebrny medal. W finale kategorii poniżej 70 kilogramów Daria Parada nieznacznie przegrała z Lisą Edel O’Rourke z Irlandii i ostatecznie sięgnęła po srebro. Brązowy medal w kategorii poniżej 75 kilogramów wywalczyła jeszcze Barbara Marcinkowska. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...