Cztery medale kobiet na Mistrzostwach Europy do lat 22 w boksie. Złote Martyna Jancelewicz i Oliwia Toborek

Strona głównaSporty walkiBoksCztery medale kobiet na Mistrzostwach Europy do lat 22 w boksie. Złote...

Z bardzo dobrej strony na Mistrzostwach Europy do lat 22 pokazały się nasze pięściarki. Turniej rozegrany został w chorwackiej miejscowości Porecz, a Polki do kraju wrócą z czterema medalami, w tym dwoma złotymi. Młodzieżowymi Mistrzyniami Europy zostały Martyna Jancelewicz (kat. 81 kg) oraz Oliwia Toborek (kat. +81 kg). Ponadto srebro wywalczyła Daria Parada (kat. 70 kg), a brąz Barbara Marcinkowska (kat. 75 kg). Niestety z żadnym krążkiem do kraju nie wróci męska część naszej młodzieżowej reprezentacji w boksie olimpijskim. 

Drugie złoto z rzędu Martyny Jancelewicz

Znakomitą historię w ostatnich miesiącach pisze Martyna Jancelewicz, która po raz drugi z rzędu została młodzieżową Mistrzynią Europy w boksie olimpijskim do lat 22. W wielkim finale mieliśmy rewanż sprzed roku i nasza zawodniczka ponownie skrzyżowała rękawice z Alexandrą Marią Petcu z Rumunii. Nasza niespełna 20-letnia pięściarka bardzo pewnie pokonała rywalkę i obroniła tytuł. Co ciekawe, ze względu na swój młody wiek Martyna Jancelewicz może wystartować jeszcze w kolejnych dwóch edycjach młodzieżowych Mistrzostw Europy. 

Oliwia Toborek najlepsza w kategorii powyżej 81 kilogramów

Drugi złoty medal dla naszej drużyny zdobyła Oliwia Toborek, która wygrała w kategorii powyżej 81 kilogramów. W wielkim finale reprezentantka Polski pokonała jednogłośną decyzją sędziów Węgierkę Rekę Hoffmann i potwierdziła swoją dominację w najwyższej kategorii wagowej turnieju. Od początku walki stroną przeważającą była młoda Polka, która umiejętnie punktowała rywalkę. Zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone, dlatego Oliwia Toborek w pełni zasłużenie sięgnęła po złoto. 

Medale Darii Parady i Barbary Marcinkowskiej

Kolejne dwa medale dla Polski dołożyła Daria Parada i Barbara Marcinkowska. Pierwsza sięgnęła po srebrny medal. W finale kategorii poniżej 70 kilogramów Daria Parada nieznacznie przegrała z Lisą Edel O’Rourke z Irlandii i ostatecznie sięgnęła po srebro. Brązowy medal w kategorii poniżej 75 kilogramów wywalczyła jeszcze Barbara Marcinkowska. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....