Krzysztof Głowacki kolejną walkę stoczy w styczniu. Ciężkie starcie przed Polakiem

Autor
Strona głównaSporty walkiBoksKrzysztof Głowacki kolejną walkę stoczy w styczniu. Ciężkie starcie przed Polakiem

Krzysztof Głowacki, czyli nasz były dwukrotny mistrz świata WBO wagi junior ciężkiej, swój następny zawodowy pojedynek bokserski stoczy już 21 stycznia. Polak zawalczy na gali w Manchesterze, a jego przeciwnikiem będzie niepokonany jak dotąd Richard Riakporhe.

Wymagający rywal Głowackiego. Kto jego przeciwnikiem?

Krzysztof Głowacki (32-3) rok 2023 rozpocznie od ciężkiej ringowej przeprawy. Pomimo że nasz reprezentant jest byłym dwukrotnym mistrzem świata organizacji WBO, to nie będzie przy okazji najbliższej walki faworytem. Naprzeciwko niego pomiędzy linami stanie bowiem legitymujący się nieskazitelnym rekordem Richard Riakporhe (15-0). Niepokonany Brytyjczyk jest uznawany za olbrzymi talent w świecie pięściarstwa i swoje trzy ostatnie starcia wygrywał przed czasem. Głowacki jednak od wyzwań nie ucieka i z pewnością zrobi wszystko, aby odnieść triumf.

Głód walki u Głowackiego

„Główka” w 2022 roku walczył tylko raz, kiedy to w kwietniu znokautował w czwartej rundzie Francisco Rivasa Ruiza. Polak przy okazji nachodzącej batalii podkreślił, że liczy na to, iż data 21 stycznia nie ulegnie już zmianie. Dwukrotny były globalny czempion jest głodny walki i podkreślił, że ostatnie pół roku bez odbytej walki było dla niego straconym czasem. Zaznaczył przy tym, że jeśli termin najbliższego pojedynku znów miałby ulec zmianie, gotów jest nawet pomyśleć o zakończeniu kariery.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Jak jest z piłką nożną kobiet w Polsce? Biało-czerwone zagrają z Albanią i Kosowem

Przed reprezentacją Polek w piłce nożnej jeszcze dwa mecze eliminacyjne w ramach Mistrzostw Świata. 1 września biało-czerwone zmierzą się z Albanią, a 6 września...