Maciej Sulęcki wraca na ring. Będzie walczył w Stanach Zjednoczonych

Strona głównaSporty walkiBoksMaciej Sulęcki wraca na ring. Będzie walczył w Stanach Zjednoczonych

Po blisko 1,5 rocznej przerwie do ringu wraca Maciej Sulęcki. Doświadczony polski pięściarz zmierzy się z Victorem Hugo Exnerem z Argentyny na gali organizowanej 9 czerwca w Veronie w stanie Nowy Jork. Ostatnie kilkanaście miesięcy to spore zmiany w życiu i karierze Macieja Sulęckiego. Stąd też jego dłuższy rozbrat z zawodowym boksem. Liczymy na to, że po dłuższej przerwie odniesie przekonujące zwycięstwo i wróci na właściwe tory. Dzień później do ringu w Stanach Zjednoczonych wyjdzie Damian Knyba. 

Blisko 1,5 roku od ostatniego pojedynku 

Ostatni pojedynek Macieja Sulęckiego (30-2, 11 KO) miał miejsce 17 grudnia 2021 roku w Wyszkowie. Tam jednogłośną decyzją sędziów pokonał on Fouada El Massoudiego z Francji. Było to 30. zawodowe zwycięstwo polskiego pięściarza. Następnie w jego karierze doszło do sporych zmian. Popularny „Striczu” zrezygnował ze współpracy z grupą KnockOut Promotions i związał się z prowadzącą przez Łukasza Kownackiego Kownacki Promotions. Następnie przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, aby wykonać kolejny krok w swojej karierze. Tam trenuje pod okiem Aureliano Sosy na Brooklynie. 

Pierwsza weryfikacja będzie miała miejsce 9 czerwca. W miejscowości Verona w stanie Nowy Jork 34-letni bokser zmierzy się z Victorem Hugo Exnerem (10-12-2, 4 KO) z Argentyny. Polak będzie zdecydowanym faworytem tego pojedynku, jednak pewną niewiadomą pozostaje jego dyspozycja po tak długiej przerwie. Półtora roku bez zawodowej walki to wystarczająco dużo czasu do tego, aby nieco „zardzewieć”. Liczymy jednak na to, że obędzie się bez niespodzianki i Maciej Sulęcki zacznie sukcesywnie budować swoją pozycję w USA. Podczas gali w Veronie w walce wieczoru spotkają się Amerykanin Charles Foster (22-0, 12 KO) i Rosjanin Ali Izmaiłow (10-0, 7 KO).

Damian Knyba powalczy dzień później 

Dzień później również w Stanach Zjednoczonych do ringu wejdzie Damian Knyba (11-0, 7 KO). Pięściarz współpracuje na co dzień z Łukaszem Kownackim i związany jest z grupą Top Rank. Znalazł się w karcie walk na galę w Madison Square Garden, która odbędzie się 10 czerwca. W najbliższych tygodniach powinniśmy poznać jego przeciwnika. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ćwierćfinał debla nie dla Magdy Linette. Porażka w 3. rundzie Australian Open

Polsko-amerykańska para deblowa Magda Linette i Bernarda Pera odpadła w trzeciej rundzie Australian Open. Tym samym straciły szanse na świetny rezultat w pierwszym tegorocznym...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...