Najważniejsze walki bokserskie z udziałem Polaków w 2023. Na szali mistrzowskie pasy!

Strona głównaSporty walkiBoksNajważniejsze walki bokserskie z udziałem Polaków w 2023. Na szali mistrzowskie pasy!

Rok 2023 może być przełomowym dla polskiego pięściarstwa. W przeciągu najbliższych 12 miesięcy czekają nas bowiem emocjonujące pojedynki z udziałem biało-czerwonych, w tym aż trzy o mistrzowskie pasy! Sprawdź jakie walki bokserskie z udziałem Polaków zobaczymy w 2023!

Kamil Szeremeta vs. Nizar Trimech (20 maja 2023, Białystok)

Pojedynek obu bokserów z 2021 roku był jednym z ciekawszych starć gali Knockout Boxing Night 19. Po niecałych trzech latach obaj bokserzy ponownie wejdą do ringu, by rozstrzygnąć rywalizację. Poprzednie starcie zakończyło się remisem.

Faworytem starcia wydaje się Szeremeta. Trimech od poprzedniego starcia z Polakiem walczył cztery razy. W tamtych pojedynkach dwa razy przegrał, po razie zremisował i przegrał. To wystarczająca recenzja, aby liczyć na zwycięstwo Polaka. Kamil Szeremeta z Nizarem Trimechem zmierzą się podczas KBN 28.

Łukasz Różański vs. Alen Babić (walka o pas) – zwycięstwo Różańskiego

O walce Łukasza Różańskiego o mistrzowski pas kategorii bridger organizacji WBC mówiło się już od dłuższego czasu. Pierwotnie Polak miał o to trofeum mierzyć się z Oscarem Rivasem, jednak ostateczie Kolumbijczyk nie został jego rywalem. Cała ta sytuacja wydaje się abstrakcyjna, gdyż nasz reprezentant już niejednokrotnie rozpoczynał przygotowania do najważniejszego starcia w swojej karierze. Wraz z czasem musiał je jednak przedwcześnie kończyć, ponieważ mistrzowski bój kilkukrotnie przekładano.

Samemu Rivasowi także nie spieszyło się do tego, by stanąć w szranki z Różańskim. Wskutek poważnej kontuzji oka Kolumbijczyka, tytuł mistrza został zwakowany przez decydentów WBC. Tym samym organizacja wyznaczyła nowego przeciwnika dla Polaka. Został nim Alenem Babiciem.

Polak rywalizował z nich 22 kwietnia w Rzeszowie i zdecydowanie wygrał. Zdobył tym samym pas kategorii bridger organizacji WBO. Został tym samym drugim w historii mistrzem tej kategorii wagowej, która dopiero niedawno została wprowadzona przez WBO.

Michał Cieślak vs. Dylan Bregeon (walka o pas) – zwycięstwo Cieślak

Do walki o pas stanął także Michał Cieślak. Nie miał możliwość zdobycia tak prestiżowego trofeum, jak w przypadku Różańskiego. Bokser z Radomia zawalczył bowiem o pas EBU kategorii junior ciężkiej, a więc – mówiąc wprost – o zawodowe mistrzostwo Europy. Jego rywalem był Francuz Dylan Bregeon, który miał mniejsze szanse na pokonanie Polaka i tak faktycznie się stało. Podobnie jak Różański, Cieślak rywalizował z przeciwnikiem 22 kwietnia w Rzeszowie.

Wygrana naszego reprezentanta może okazać się bardzo ważna. W ten sposób bowiem może on zapewnić sobie ponowne podejście do tytułu mistrza świata w niedalekiej przyszłości. Cieślak już dwukrotnie w przeszłości miał okazję toczyć batalie o światowy prym. Starcia o tytuły WBO i WBC jednak przegrał i były to jego jedyne jak dotąd porażki w karierze.

Johua Buatsi vs. Paweł Stępień – zwycięstwo Buatsiego

Choć rywalizacja obu panów nie ma na szali pasa mistrzowskiego, tak nie ulega wątpliwości, że była ważna dla obu bokserów. Stępień, jak i Buatsi przed starciem byli niepokonani. 30-letni Brytyjczyk był jednak pretendentem do pasa WBA wagi półciężkiej.

Stąd też w przypadku, gdyby Stępień wygrał pojedynek z Buatsim, to on otrzymałby tytuł challengera do pasa mistrzowskiego. Niestety, ale tak się nie stało. Polak przegrał pierwszy pojedynek w karierze po werdykcie sędziego. Buatsi był zdecydowanie lepszy od Stępnia.

Mateusz Masternak vs. Jai Opetaia (walka o pas) – data i miejsce nieustalone

Mateusz Masternak, który profesjonalny debiut między linami zaliczył w 2006 roku, w końcu doczekał się pojedynku o pełnoprawny tytuł mistrza świata. Wszystko to wskutek zwycięstwa, które nasz reprezentant odniósł w oficjalnym eliminatorze do walki o pas kategorii junior ciężkiej organizacji IBF.

Najważniejsze starcie w swojej karierze „Master” stoczy z Australijczykiem Jaiem Opetaią. Mówi się, że polsko-australijska batalia o pas odbędzie się w ojczyźnie obecnego czempiona, lecz nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone – tak jak w przypadku daty. Wydaje się jednak, że na walkę tę będziemy musieli poczekać do drugiej połowy bieżącego roku.

Warto zaznaczyć, że według wielu ekspertów Masternak jest aktualnie wielką nadzieją w kontekście przywiezienia tytułu mistrza świata w pięściarstwie do Polski. Co ciekawe, jeżeli udałoby mu się wygrać swój najbliższy pojedynek, to wszedłby tym samym w posiadanie tego samego trofeum, które swego czasu dzierżyli Krzysztof Włodarczyk i Tomasz Adamek.

Typy na boks – aktualne analizy bukmacherskie walk bokserskich

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Iga Świątek w finale turnieju w Dubaju. Pewne wygrana z Coco Gauff

Iga Świątek po raz szósty w karierze wygrała z Amerykanką Coco Gauff i zameldowała się w wielkim finale turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships...

Magda Linette bez szans z Wang. Przegrany finał w Kantonie

Magda Linette w Kantonie awansowała do szóstego singlowego finału cyklu WTA Tour w swojej karierze. Niestety nie wykorzystała szansy na trzecie zwycięstwo. W wielkim...