Borys Mańkowski vs Daniel Torres. Starcie byłych mistrzów wzbogaca kartę walk KSW 71

Strona głównaSporty walkiMMABorys Mańkowski vs Daniel Torres. Starcie byłych mistrzów wzbogaca kartę walk KSW...

Borys Mańkowski zmierzy się z Danielem Torresem podczas gali KSW 71, która będzie mieć miejsce już za niespełna trzy tygodnie, 18 czerwca w Toruniu. Będzie to starcie byłego mistrza kategorii półśredniej z byłym mistrzem kategorii piórkowej. Pojedynek odbędzie się w limicie wagowym kategorii lekkiej.

Diabeł Tasmański zawsze gwarantuje emocje

Borys Mańkowski (22-9-1) należy do grona najbardziej rozpoznawalnych wojowników występujących na co dzień w KSW. „Diabeł Tasmański” znany jest z widowiskowego stylu, który zawsze zapewnia niepowtarzalne emocje. W przeszłości reprezentant poznańskiego Czerwonego Smoka toczył boje między innymi z Mamedem Chalidovem, Roberto Soldiciem czy Normanem Parke. Po raz ostatni w oktagonie KSW wystąpił w styczniu tego roku, podczas gdy stanął do walki o tytuł mistrza kategorii lekkiej. Mańkowski jednak nie zdołał wyrwać tytułu z rąk obecnego mistrza, Mariana Ziółkowskiego, ulegając mu po jednogłośnej decyzji sędziowskiej.

Daniel Torres ma coś do udowodnienia

Daniel Torres (13-5, 1NC) walką z Mańkowskim będzie chciał bez wątpienia udowodnić włodarzom KSW swoją wartość. Największym zwycięstwem tego zawodnika jest z pewnością pokonanie przez nokaut Salahdine’a Parnasse’a, które zapewniło mu w styczniu 2021 roku mistrzowski tytuł kategorii piórkowej. Ewentualny triumf nad Mańkowskim byłby również bardzo cennym łupem w rekordzie Austriaka. Kto wie czy nie otworzyłoby mu to drzwi do trylogii z Parnassem.

Starcie dwóch „jedynek”

Nadchodzący bój będzie zestawieniem dwóch zawodników, którzy w swoich nominalnych dywizjach wagowych zajmują odpowiednio pierwsze miejsca. Mańkowski jest numerem jeden w rankingu KSW wagi lekkiej, natomiast Torres – w rankingu KSW waki piórkowej.

Kogo jeszcze zobaczymy na KSW 71?

18 czerwca na gali KSW w Toruniu skrzyżują rękawice także:

Oprócz tego w Toruniu zobaczymy jeszcze powrót Marcina Różalskiego do organizacji KSW po trzech latach przerwy. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak jeszcze kto będzie jego oponentem.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...