STS KOD PROMOCYJNY

Brąz Jowity Wrzesień w zapasach kobiet na Zagrzeb Open

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiZapasyBrąz Jowity Wrzesień w zapasach kobiet na Zagrzeb Open

Jowita Wrzesień wywalczyła brązowy medal w zawodach rankingowych Zagrzeb Open w zapasach kobiet. Reprezentantka Polski świetnie zaprezentowała się w kategorii wagowej do 57 kilogramów. Blisko medalu w tej kategorii była również Patrycja Gil, jednak w decydującym pojedynku przegrała z Chinką Qi Zhang. W niedzielę w Chorwacji zaprezentują się reprezentanci Polski w stylu klasycznym. 

Cenny medal Jowity Wrzesień 

W rywalizacji pań kategoria wagowa do 57 kilogramów była mocno obsadzona przez Polki. Startowały w niej Jowita Wrzesień, Patrycja Gil oraz Angelina Łysak. Najlepiej poszło tej pierwszej, która na koniec zmagań w Zagrzeb Open mogła cieszyć się z brązowego medalu. Jowita Wrzesień w drodze do półfinału pokonała Annę Szel oraz Aurorę Russo. Niestety w półfinale Polka musiała uznać wyższość Yongxing Feng z Chin. Azjatka wcześniej wyrzuciła z zawodów Angelinę Łysak. Po porażce w półfinale Jowita Wrzesień walczyła o brąz z Giullią Penalber de Oliveirą z Brazylii. Choć początek należał do rywalki, to jednak w drugim fragmencie pojedynku Polka wygrała przez tusz i zdobyła brązowy medal Zagrzeb Open. 

Blisko medalu była również Patrycja Gil. Doszła do półfinału, jednak tam przegrała z Sae Nanjo z Japonii. Stanęła jeszcze do walki o brąz, jednak musiała uznać wyższość Chinki Qi Zhang. Ostatecznie Patrycja Gil została sklasyfikowana na piątym miejscu. Angelina Łysak w zawodach poniosła dwie porażki. Najpierw uległa przyszłej finalistce Yongxing Feng z Chin, a później nie dała rady w repasażu. 

Słabsze występy pozostałych Polek 

W pozostałych kategoriach wagowych biało-czerwone nie zbliżyły się do strefy medalowej. W kategorii do 53 kilogramów startowała Katarzyna Krawczyk. Niestety przegrała w pierwszej rundzie, a następnie w walce repasażowej. Ostatnią Polką w stawce była Roksana Zasina, która turniej rozpoczęła od wygranej. Niestety w drugiej rundzie przegrała z Dianą Weicker z Kanady i pożegnała się z Zagrzeb Open. Na niedzielę 5 lutego zaplanowano starty reprezentantów Polski w stylu klasycznym.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...