Autor: Maciej Podstawka
Strona głównaSporty walkiZapasyBrązowy medal Katarzyny Krawczyk. Świetny występ na Mistrzostwach Europy w zapasach

Znakomicie rozpoczął się kwiecień dla Katarzyny Krawczyk. Polka startowała w kategorii do 53 kilogramów na Mistrzostwach Europy w zapasach w węgierskim Budapeszcie. Po kilku pasjonujących pojedynkach reprezentantka Polski wywalczyła brązowy medal. Tym samym powiększyła swój dorobek, ponieważ na koncie ma już trzy brązowe medale zdobywane na europejskim czempionacie. W decydującej walce pewnie pokonała przewagą techniczną Ukrainkę Liliię Malanczuk 14:4. To już 8. medal biało-czerwonych na zawodach w Budapeszcie.

Minimalna porażka w półfinale

Od początku mistrzostw Europy Katarzyna Krawczyk była znakomicie dysponowana. Polka należała do grona faworytek do zdobycia medalu, ponieważ na ostatnich mistrzostwach świata także wywalczyła brąz. W pierwszej rundzie Katarzyna Krawczyk trafiła na Węgierkę Mercedesz Denes. Reprezentantka gospodarzy była bez szans w starciu z Polką i walka zakończyła się 10:0. W półfinale zawodniczka trenująca na co dzień w Gryfie Chełm trafiła na mistrzynię świata juniorek  Emmę Malmgren ze Szwecji.

Przez większość półfinałowej walki wydawało się, że to Polka zamelduje się w wielkim finale. Niestety tak się nie stało. Choć prowadziła 3:1, to w jednej z ostatnich akcji nadziała się na kontrę Szwedki i dała się położyć na łopatki. Choć walka zakończyła się wynikiem 3:3, to jednak ze wskazaniem na Malmgren, która awansowała do półfinału. Pojedynek o brązowy medal toczył się od początku pod dyktando Polki, która pewnie pokonała 14:4 Ukrainkę Liliię Malanczuk i wywalczyła tym samym trzeci szczebel podium. To spory sukces, choć na pewno apetyt miała większa. Stać ją było nawet na walkę o złoto na europejskim czempionacie.

Złoty medal dla Szwecji

Złoty medal w zapasach kobiet w kategorii do 53 kilogramów wywalczyła pogromczyni Polki. W finale Szwedka Emma Malmgren pokonała na punkty 3:2 Greczynkę Marię Prevoloraki. Brązowe medale zdobyła Katarzyna Krawczyk oraz Iulia Leorda z Mołdawii. Brązowy krążek Katarzyny Krawczyk to 8. medal wywalczony przez naszych reprezentantów w Budapeszcie.