Czterech Polaków w TOP 10 rankingu UWW w zapasach w stylu wolnym. Najwyżej Murad Gadżijew na 3. miejscu

Strona głównaSporty walkiZapasyCzterech Polaków w TOP 10 rankingu UWW w zapasach w stylu wolnym....

Po niedawno zakończonych Mistrzostwach Europy w zapasach w Budapeszcie, Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza opublikowała najnowsze rankingi. W stylu wolnym doszło do kilku przetasowań, a w czołowych dziesiątkach swoich kategorii wagowych znajduje się czterech Polaków. Najwyżej plasuje się nasz mistrz świata z ubiegłego roku Murad Gadżijew, który zajmuje 3. miejsce w kategorii do 70 kilogramów. Miejsca w TOP 10 mają również: Krzysztof Bieńkowski, Robert Baran i Eduard Girgorjew. 

Murad Gadżijew wciąż w czołówce 

Choć Murad Gadżijew nie brał udziału w tegorocznych Mistrzostwach Europy w zapasach, to jednak zachował swoją wysoką pozycję w rankingu światowym. Aktualny Mistrz Świata zajmuje obecnie 3. miejsce wśród zawodników startujących w kategorii do 70 kilogramów. Zawodnik na co dzień trenujący w AKS Piotrków Trybunalski od lat znajduje się w ścisłej czołówce i aktualnie przygotowuje się do kolejnych startów w tym sezonie. 

Spory awans Eduarda Grigorjewa. Jest na 9. miejscu

Duży awans wywalczył Eduard Grigorjew w kategorii do 61 kilogramów. Zawodnik LKS Mazowsze Teresin zdobył brązowy medal w Budapeszcie, co pozwoliło mu przesunąć się aż o 10 miejsc. Aktualnie plasuje się na 9. miejscu, co jest potwierdzeniem jego wysokiej formy z ostatnich tygodni, a także nagrodą za ciężką pracę wkładaną w treningi i starty w zawodach. 

Utrzymana pozycja Krzysztofa Bieńkowskiego i spory awans Roberta Barana

Po średnio udanym starcie w mistrzostwach Europy w Budapeszcie na 10. miejscu w rankingu kategorii do 65 kilogramów pozostał Krzysztof Bieńkowski. Zawodnik na co dzień trenuje w AKS Białogard. Spory awans, bo z 15. na 10. pozycję w kategorii do 125 kilogramów zanotował Robert Baran. Jest to efekt dobrego startu na Węgrzech, gdzie zawodnik LKS Ceramik Krotoszyn sięgnął po brązowy medal. 

Autorem największego awansu w najnowszym rankingu UWW w zapasach w stylu wolnym jest Sebastian Jezierzański z LKS Dąb Brzeźnica. Zapaśnik zdobył brązowy medal na mistrzostwach Europy i awansował z 45. na 24. miejsce w kategorii do 86 kilogramów. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Hurkacz i Zieliński awansowali do ćwierćfinału ATP 1000 w Montrealu

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński odnieśli cenne zwycięstwo w turnieju deblowym National Bank Open ATP 1000 w Montrealu. Polska para deblowa pokonała Rohana Bopannę...