Czwarty medal Mistrzostw Europy w zapasach Roberta Barana. W Budapeszcie zdobył brąz

Strona głównaSporty walkiZapasyCzwarty medal Mistrzostw Europy w zapasach Roberta Barana. W Budapeszcie zdobył brąz

Robert Baran startujący w kategorii wagowej do 125 kilogramów zdobył swój czwarty medal w historii startów na Mistrzostwach Europy w zapasach w stylu wolnym. Tym razem zapaśnik LKS Ceramik Krotoszyn po pasjonującej walce pokonał brązowego medalistę z igrzysk z Tokio Włocha Abrahama de Jesusa Conyedo Ruano i wywalczył brązowy medal. W swoim dorobku ma jeszcze dwa srebrne i jeden brązowy krążek. Dla naszej reprezentacji medal Roberta Barana to czwarty brąz na odbywających się w Budapeszcie Mistrzostwach Europy. 

Regularność Polaka

Poprzednie medale Robert Baran zdobywał w dwuletnich odstępach i regularność nakazywała, aby po kolejny krążek sięgnąć właśnie w Budapeszcie. Tak też się stało, choć nie było o to łatwo. W pojedynku ćwierćfinałowym naprzeciwko stanął brązowy medalista mistrzostw Europy do lat 23. Azer Aydin Ahmadow. Polski zapaśnik nie miał większych problemów z pokonaniem rywala i wypunktował go aż 11:0, dzięki czemu zameldował się w półfinale. Tam jednak poprzeczka była powieszona znacznie wyżej. 

W półfinale Polak trafił na trzykrotnego mistrza świata i dwukrotnego medalistę olimpijskiego. Jego przeciwnikiem był Geno Petriaszwili z Gruzji, który był zdecydowanym faworytem tego starcia. Na macie nie było jednak widać takiej różnicy, a zwycięstwo ważyło się do końca. Ostatecznie 2:1 wygrał Gruzin i Polakowi pozostała walka o brązowy medal europejskiego czempionatu. W decydującym pojedynku na Polaka czekało kolejne duże wyzwanie. Tym razem mierzył się z Włochem Abrahamem de Jesusem Conyedo Ruano, czyli niedawnym brązowym medalistą z igrzysk olimpijskich w Tokio. Walka była bardzo wyrównana, jednak więcej spokoju zachował Polak i pokonał rywala 3:2. Dzięki temu Robert Baran wywalczył brązowy medal. 

Turek Taha Akgul mistrzem Europy w kategorii do 125 kilogramów

Mistrzem Europy został Turek Taha Akgul, który w wielkim finale pokonał utytułowanego Geno Petriszwiliego. Pojedynek zakończył się wynikiem 5:2. Poza Robertem Baranem, po brązowy medal sięgnął jeszcze reprezentant gospodarzy Daniel Ligeti, który w decydującej walce wygrał 6:4 z Serbem Magomedgadzim Nurasulowem. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...