STS KOD PROMOCYJNY

Eduard Grigorjew z drugim brązowym medalem Mistrzostw Europy w zapasach z rzędu. Świetna walka reprezentanta Polski

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiZapasyEduard Grigorjew z drugim brązowym medalem Mistrzostw Europy w zapasach z rzędu....

Kolejny raz ze znakomitej strony na Mistrzostwach Europy w zapasach w stylu wolnym zaprezentował się Eduard Grigorjew. Polak w Budapeszcie sięgnął po drugi brązowy medal europejskiego czempionatu z rzędu. W decydującym pojedynku wygrał, dzięki przewadze technicznej 12:2 z Besirem Alilim z Macedonii. Zawodnik LKS Mazowsze Teresin rywalizację w Węgrzech rozpoczął już od walk kwalifikacyjnych. To już drugi medal biało-czerwonych na turnieju rozgrywanym w Budapeszcie. 

Dobra dyspozycja polskiego zapaśnika

Po zdobyciu brązowego medalu przed rokiem w Warszawie, Eduard Grigorjew zaliczany był do faworytów do podium także w Budapeszcie. Polak rozpoczął od pojedynku kwalifikacyjnego, gdzie 2:1 wygrał z Shamilem Omarowem z Włoch. Pojedynek był niezwykle emocjonujący, a Włoch zaprezentował się bardzo solidnie. Mało brakowało, a Polaka pożegnalibyśmy już na etapie kwalifikacji. Na szczęście tak się nie stało. W ćwierćfinale Eduar Grigorjew wygrał na punkty 6:3 z Zelimkhanem Abakarovem z Albanii. Dzięki temu awansował do półfinału. 

Przeciwnikiem Polaka w półfinale był aktualny brązowy medalista mistrzostw świata i mistrz świata w kategorii do lat 23 – Ormianin Arsen Harutyunyan. Grigorjew nie był faworytem, jednak rozpoczął od prowadzenia 6:0. Później na macie do głosu doszedł jego przeciwnik i to reprezentant Armenii wygrał 13:6 i awansował do wielkiego finału. W decydującym o medalu pojedynku Polak walczył z Besirem Alilim z Macedonii i wygrał przewagą techniczną 12:2. Tym samym sięgnął po drugi z rzędu i drugi w karierze brązowy medal Mistrzostw Europy w zapasach w stylu wolnym w kategorii do 61 kilogramów. 

Arsen Harutyunyan mistrzem Europy

Mistrzem Europy w tej kategorii wagowej został pogromca Polaka z półfinału. Ormianin Arsen Harutyunyan w finale pokonał 15:3 Turka Suleymana Atliego. Brązowe krążki zdobyli Eduard Grigorjew oraz Bułgar Georgi Vangelow, który w decydującym pojedynku pokonał reprezentanta Węgier Gamzatgadzhiego Khalidowa. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...